Karşıyaka'daki Veteriner Kliniğine Yoğun İlgi

Hayvanlar da bizim gibi hastalanıyor, sonunda yine bizler gibi tedaviye ihtiyaç duyuyor. Vet&More Veteriner Kliniği, İzmir'de hayvan sağlığının önemli bir merkezi olmaya şimdiden aday görünüyor.

Burak Cilasun / Ben TV
 
Can dostlar İzmir'de kendileri için yeni bir tedavi merkezi daha kazandı. Karşıyaka'da yaklaşık 2 ay önce veterinerler Aytekin Kamber ve İsmail Bilgin tarafından açılan vet&more veteriner kliniği, sevimli dostlarımızın sağlığına büyük hassasiyet gösteriyor. Ameliyatlardan, fizik tedaviye kadar birçok sağlık hizmetinin yer aldığı klinikte, kimi hayvanların tedavileri boyunca orada kalmaları için özel bir bölüm bile düşünülmüş. Ayrıca Aytekin ve İsmail beylerin renkli duruşları da, tedavi öncesi hem hayvanları, hem de hayvan sahiplerini bir hayli rahatlatan bir unsur olarak öne çıkıyor.
 
 
Klinik hakkında bilgi veren Veteriner İsmail Bilgin, "Kliniğimiz Bahriye Üçok Bulvarı'nda yer alıyor. 2 adet muayene odamız, ameliyathanemiz, yatan hasta kısmımız, karantina odamız, traş ve banyo hizmetlerinin verildiği alanımız mevcut." dedi.
 
Vet&More'da can dostların tedavilerini yakından gözlemlemek de mümkün. Biz de haberimiz dahilinde içlerinden 2 sevimli dostla tanıştık. Bunlardan biri, kaza sonucu, arka ayaklarında his kaybı yaşayan Panda isimli kedi. Panda'ya hem tekerlekli tedavi uygulanıyor, hem de havuzda yüzdürülüyor. Panda gibi fizik tedavi uygulanan bir diğer sevimli dost ise Gofret. Trafik kazası geçiren Gofret şimdi emin ellerde ve bir an önce iyileşmeyi bekliyor.
 
 
'Fizik tedavi çok önemli'
 
İyileşme sürecinde fizik tedavinin önemine dikkat çeken Veteriner Aytekin Kamber ise, "Veteriner hekimliğin belki de en çok ihmal edilen dallarından biri fizik tedavidir. Aynı zamanda tüm dünyada en hızlı popülerlik kazanan dallardan biri de yine fizik tedavidir. Fizik tedavi özetle tam olarak çalışmayan vücut bölümünün, tam fonksiyonuna kavuşmasını en kısa zamanda mümkün kılma çabasıdır." dedi.
 
Öte yandan tedavisine tanık olduğumuz Gofret'in sahibi Kadriye Hanım da, hayvanına olan bağlılığını duygusal cümlelerle dile getirdi. Kadriye Hanım Gofret için, "Onu artık evladım gibi görüyorum." dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER