Karşıyaka'da Yollar Yenileniyor

Karşıyaka’nın farklı mahallelerinde yaya ve araç trafiğini rahatlatmak için projeler üreten Karşıyaka Belediyesi, Çarşı’ya açılan yan sokaklarda çalışma başlattı. ilk uygulama Çocuk Yuvası önündeki Mehmet İhsan Zeyrek Sokak’ta hayata geçirildi. Çalışma sonunda hem araç yolu genişlemiş olacak, hem park cepleri yapılacak hem de yaya yolları yenilenecek.

Karşıyaka'da Yollar Yenileniyor
Karşıyaka Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulama kapsamında, ekipler Mehmet İhsan Zeyrek Sokak’ta çalışmalara başladı. Yaya ve araç yolu için yenileme çalışması başlatıldı. Trafiğin tek yön akması sağlandı. Sokak boyunca, araçların park yapabilmesi için cepler de tasarlandı. Yaya kaldırımlarının genişliği de 90 santimetreden 2 metreye uzatıldı.
 
“YAŞAMI KOLAYLAŞTIRIYORUZ”
 
Karşıyakalıların daha rahat ve konforlu ulaşım sağlaması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutu Akpınar “Projelerimizi engelliler ile yayalara öncelik sağlayacak şekilde yapıyoruz. Karşıyaka Çarşısı’na her gün yüz binlerce kişi geliyor, geçiyor. Yoğunluğun çıkış yerlerindeki sokakları inceleyerek eksiklikleri belirliyoruz ve yeniden düzenliyoruz. Önceliğimiz yaya kullanımını arttırmaya yöneliktir. Vatandaşlarımızdan da olumlu tepkiler alıyoruz. Çalışmalarımızı aynı doğrultuda sürdüreceğiz” dedi.  
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER