banner51

Karşıyaka'da Temizlik İçin Yeni Hamle

Yaza hızlı giren Karşıyaka Belediyesi’nde açılışlar devam ediyor. Karşıyaka Belediyesi Temizlik İşler Binası, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in de katıldığı törenle hizmete girdi.

Zübeyde Hanım Mahallesi’nde yaptırılan Temizlik İşleri Binası’nın açılış törenine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in yanı sıra, CHP İl Başkanı Ali Engin, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Sumru Karaer, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Ali Karaege, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Karşıyaka Belediyesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, “Ranta değil halka yönelik projeler tam da burada uygulanıyor “dedi. AKP’li belediyelerin olduğu kentlerde sosyal hayatın olmadığına da dikkat çeken Tekin, “Birçok arkadaşımızın CHP’nin iktidar olmadığı yerlere gidin. Kent değil köy göreceksiniz. Şehirler sosyal yaşamı ile var olur. Bütünşehir, Büyükşehir gibi yerlere gidin sosyal yaşam neredeyse sıfır. İnsanlar cehennemi görmeden cennete inanmaz. Oralara gidin ve görün. CHP’nin iktidar olduğu yerlere de gidin. Eskişehir 24 saat yaşıyor. İstanbul’da CHP’li belediyeler olmasa köy olur. Benim siyaset yapan arkadaşlarımın bunları görsün” diye de ekledi. 
 
Yerel seçim öncesi adaylık sürecine de dikkat çeken Tekin, “İddianızı çelme atarak, arkadaşlarınıza pranga atarak yaparsanız partiye zarar verirsiniz. Her türlü nezaket kuralları içinde yarışabilirsiniz” dedi.
 
İstanbul’da rant ve imar planlarına karşı 160’a yakın dava açtığını hatırlatan Tekin, “Yargı mensuplarının hiç birisi imar mevzuatını bilmez. İmar mevzuatını bilen yargıçlar yetişmiyor. Bilirkişi ekipleri üniversitelerden gelirdi. Bilim insanlarının görüşlerine sorulurdu. Üniversitelerin tamamı bertaraf edildi. Kendi bilirkişilerini oluşturdular. Bilirkişi değil film kişi sistemi kuruldu. Tamamen film çeviriyorlar” diye konuştu.
 
Başbakan Erdoğan’ın Anaysa değişikliği çıkışına da bir çağrı ile yanıt veren Tekin, 
“Bu maddelere siyasi temizliği de eklemeliyiz. Siyasi partiler yasasını değiştirelim, yüzde on barajını düşürelim. Sayın Arınç size sesleniyorum. Yüzde on barajı insafsızlıktır diyen siz değil miydiniz?“ dedi.  
 
Açılış töreninde konuşan Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ise 9 yılda 300’ün üzerinde projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Daha Temiz Bir Karşıyaka’nın merkez üssü olacak bu tesisle, sadece temizlik araç ve gereçlerimiz için bir bina yapmadık. Aynı zamanda, bilinçli, yaptığı işin ehli bir ‘Temizlik Ordusu’ da yaratacağız” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise, Başbakan’a, “Yüzde 10 barajını düşürelim” çağrısında bulundu.
 
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerin çok önemli olduğunu da vurgulayan CHP İl Başkanı Ali Engin’de konuşmasında 30 yıldır Karşıyaka’da yaşadığını ve son dokuz yıl içinde yapılan çok önemli eserler olduğunu belirterek “Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum“ dedi.
 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Durak , Gürsel Tekin ve protokol hizmete giren binayı gezdi. Gürsel Tekin daha sonra Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ile birlikte  Karşıyaka İş Okulu’nu ziyaret etti. Engellilerin üretime katılması için meslek kurslarının düzenlendiği okulda öğrencilerle ve yöneticilerle de görüşen Tekin daha sonra Karşıyaka’dan ayrıldı.  
 
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER