Karşıyaka'da Sonbahar Açılışları

KARŞIYAKA Belediyesi, son dönemde hayata geçirdiği yeni yatırımlarını sonbaharda hizmete açacak. Aralarında Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, Muzaffer İzgü Anaokulu ve Kısa Süreli Engelli Dinlenme Merkezi’nin de yer aldığı projeler için Ekim ve Kasım aylarında açılış törenleri düzenlenecek.

Karşıyaka'da Sonbahar Açılışları
 
Geçen hafta sonu Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü’nü hizmete açarak yatırım yağmurunu başlatan Karşıyaka Belediyesi, açılışlarına devam edecek. Belediye, kente kazandırdığı 6 yeni yatırımı önümüzdeki 2 ay içerisinde hizmete sunacak. Ekim ayındaki ilk tören, Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı’nda yapılacak. Dev Tırmanma Duvarı’nın da yer aldığı ‘İsmail Ragıp Geçmen Macera Alanı’ 7 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te spor ve adrenalin tutkunlarına kapılarını açacak.
 
Mavişehir’de yapımı tamamlanan Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, 55 yaş ve üzeri Karşıyakalıları sosyal yaşamla buluşturmak üzere 14 Ekim’de törenle hizmete sunulacak. Geleceğin futbol yıldızlarına ev sahipliği yapan Karşıyaka Efsaneleri Spor Tesisleri’nin resmi açılışı da 27 Ekim’de gerçekleşecek. Açılışlar; 8 Kasım’da Muzaffer İzgü Anaokulu, 18 Kasım’da Karşıyaka Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu ve 25 Kasım’da Kısa Süreli Engelli Dinlenme Merkezi ile devam edecek.
 
Karşıyaka’yı toplumun her kesimi için daha yaşanabilir ve çağdaş bir kent haline getirmek amacıyla çalıştıklarını dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Bireyin yaşam kalitesi, konforu ve mutluluğu bizler için hizmetlerimizin ölçütüdür. Attığımız her temelin ve hayata geçirdiğimiz her projenin de ana hedefi budur. Bu sonbahar, yapacağımız açılışlarla çocuklarımızın mutluluğuna, engelli ailelerinin huzuruna, sporcuların başarısına tanık olmak emeklerimizin en değerli karşılığı olacak. Açılış yağmurunun ardından Karşıyakamızı daha güzel ve güneşli günler bekliyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER