Karşıyaka'da Sahiplerini Bulacak

Türkiye’nin "Tiyatro Oscarları" olarak bilinen 15’inci Direklerarası Seyirci Ödülleri, bu yıl Karşıyaka’da sahiplerini bulacak. Ünlü isimlerin katılacağı gecede, Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar da, Sanata Katkı Ödülü alacak.

Karşıyaka'da Sahiplerini Bulacak
Bu yıl 15’inci kez gerçekleştirilecek olan Direklerarası Seyirci Ödülleri’nin Ege Bölgesi ayağı, Karşıyaka’da yapılacak. 5 Ekim Pazartesi günü saat 20.00’de, Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreninde, Direklerarası seçici kurul tarafından ödüle layık görülen oyun, oyuncu, teknik ekip, tiyatro ve tiyatroya destek olan kurumlar başta olmak üzere 50’nin üzerinde isimin ödüllerini alacağı açıklandı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da ’Sanata Katkı Ödülü’nün sahibi olacak. Karşıyaka Belediye Tiyatrosu da 3 kategoride ödül alacağı öğrenildi. Tiyatro dünyasının önemli isimleri de, gecede buluşacak.
 
SANATI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ
 
Karşıyaka’yı sanatın başkenti yapmak için çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Sanata katkı koymaya ve Karşıyakamızı sanatla buluşturmaya devam ediyoruz. Tiyatro, sanatın can damarıdır ve desteklenmelidir. Bu ödüllerin seyirciler tarafından veriliyor olması ayrıca önemlidir. Katkı koyan herkese teşekkürler" dedi. Direklerarası Seyirci Ödülleri Genel Koordinatörü Ömer Özşahin ise, gecede katkısı olanlara sanatçılar adına teşekkür ettiğini söyledi.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER