Karşıyaka'da Pedallar Sağlıklı Yaşam İçin Döndü

Karşıyaka Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği ve Bisan Bisiklet Firmasının katkı verdiği 7’den 77’ye Bisiklet turu 230 kişinin katılımı gerçekleşti.

Sabah erken saatte Anayasa Meydanı’nda toplanan her yaş grubundan katılımcı, bisiklet alışkanlığının yaygınlaşması sağlıklı yaşam ve çevre sağlığına dikkat çekmek amacı ile pedal çevirdi.
 
Karşıyaka Belediyesi tur öncesi herkese birer adet tişört ve şapka armağan ederken ayrıca birer şans numarası da dağıttı.
 
Anayasa Meydanı’ndan start alan katılımcılar, Yalı Caddesi boyunca devam ederek Mavişehir Balıkçı Barınaklarına kadar gitti. Oradan geri dönüş yapan bisikletçiler aynı güzergahı takip ederek Anayasa Meydanında turu tamamladı.. Yollara düşen bisikletçiler trafik kurallarını ihlal etmeden sağ şeritten ilerleyerek yol aldı.
 
Güzel bir Karşıyaka sahil turu sonrası 230 bisikletçi kura heyecanı yaşadı. Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeleri Hüseyin Günlü, Faruk Yıldırım, Kültür Müdürü Şebnem Güncü Bisan yetkilisi Mustafa Bilginer ve Belediye Spor Şefi Hakan Binici kur’a torbasından sıra ile çekiliş yaptı. Çekilişte Gülen Tütüncü, Hüsnü Aydınoğlu, Zafer Yıldırım, Gönül Karadağ, Kenan Usta ve Ahmet Utku, Bisan marka bisiklet sahibi oldular.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER