Karşıyaka'da Kongre Söylentisine Yalanlama

Karşıyaka’nın 30 Mayıs’ta yapılan genel kurulunda 22 yıl sonra yeniden kulüp başkanlığına seçilen Cihan Büyükoral, yaptığı açıklamada Selçuk Yaşar’dan destek alamadığı için kongreye gideceği yolundaki iddiaları yalanladı.

"Bu kulüp oyuncak değil" diyen Başkan Büyükoral, "İki listenin yarıştığı seçimden sonra bu tür dedikodular normal. Göreve geldiğimizden beri bütünleştirici mesajlar veriyoruz. Devraldığımız bayrağı daha iyi yerlere taşıyarak teslim edeceğiz. Karşıyaka’da artık anlayış değişecek. Kongrelerde listeler yarışacak. 100 yıllık bu kulüp, kişi-kurumlara bağlı olmadan varlığını sürdürecek" dedi.

Pınar’ın basketbol şubesine yaptığı 4.5 milyon TL’lik sponsorluk teklifini kabul etmediklerini de hatırlatan Başkan Büyükoral, "Şubeye yönetici vermek, her sponsor firmanın doğal hakkı. Ancak şubeyi yönetme talebi, genel kurulun iradesine ters düşer. Ayrıca teklif de geçen sezonlardan düşük" diye konuştu.

KSK Sev Vakfı’yla sporculara burs, 1912 Derneği’yle de altyapı üzerinde görüştüklerini sözlerine ekleyen Başkan Büyükoral, "Daha önce başarısız olan şirketleşme yeniden denenebilir. Mali açıdan şeffaf, 3 ayda bir denetlenen bir kulüp olacağız" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2012, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER