Karşıyaka'da Kışa Hazırlık Seferberliği

Karşıyaka Belediyesi, kış için seferberlik başlattı. Mahallelerdeki mazgal ve yağmur suyu kanalları tek tek elden geçirilirken, yaşanabilecek sorunlara anında çözüm sağlanması için ‘Acil Müdahale Ekibi’ oluşturuldu.

Karşıyaka'da Kışa Hazırlık Seferberliği
 
Karşıyaka Belediyesi, kış aylarında yaşanabilecek sel, kanal taşkını gibi sorunlara karşı önlem almak ve kenti olumsuz hava koşullarına hazırlamak amacıyla ekiplerini seferber etti.
 
Fen İşleri Müdürlüğü tarafından; Tersane, Tuna, Alaybey, Donanmacı, Bahçelievler, Bahariye, Bahriye Üçok, Dedebaşı ve Bostanlı mahallelerindeki 376 sokakta mazgal ve yağmur suyu kanalı temizliği yapıldı. Tüm mahallelere yayılacak çalışmaların bu ayın sonuna kadar tamamlanacağı belirtildi. Karşıyaka Belediyesi ayrıca, olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanabilecek her türlü soruna anında müdahale edebilmek amacıyla, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 30 kişilik ‘Acil Müdahale Ekibi’ oluşturdu. Acil durumlara 3’er kişilik gruplar halinde zaman kaybetmeden müdahale edecek olan ekip, tüm teçhizatıyla kışa hazır hale getirildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER