Karşıyaka'da Dans Şöleni

Dansı ve sporu birleştiren 2. İDA Dans Sporları Kupası, bu yıl Karşıyaka’da düzenlendi. 500 dansçının performans sergilediği organizasyon sanatseverlerin büyük ilgisi ile karşılaştı.

Karşıyaka'da Dans Şöleni
Karşıyaka Belediyesi, İzmir Dans Atölyesi ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından bu yıl 2. kez organize edilen İDA Dans Sporları Kupası, Karşıyaka’da sanat şöleni yarattı. Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda yapılan yarışmalarda 7’den 77’ye yaklaşık 500 dansçı piste çıktı. Yıldız, Genç ve Yetişkin kategorilerinde Latin danslarındaki yeteneklerini sergileyen dansçılar, farklı illerden gelerek salonu dolduran binlerce sanatsevere de unutulmaz bir gece yaşattı. Sporu ve dansı bir bütün haline getiren yarışmacılar, Türkiye’de ilk kez canlı müzik eşliğinde performanslarını sergiledi.
 
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İDA Kulüp Başkanı Gürkan Dönmez, TDSF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çakır da geceye katıldı. Gün boyu süren yarışların sonucu, Gala bölümünde açıklandı. Dereceye girenlere madalyalarını Başkan Akpınar verirken, Milli Takımlara gidecek olan dansçılar da bu organizasyonda belirlendi. Yarışmada Karşıyaka Belediyesi’nin dansçıları da yer aldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER