Karşıyaka Stadı Yalı'ya Yapılacak!

Spor Bakanlığı Karşıyaka Stadı'nı Yalı'ya yapmakta kararlı. İhalesi ve yer teslimi yapılan Karşıyaka Stadı inşaatının bir an evvel başlamasını isteyen Karşıyakalılar Ankara’ya çıkartma yaptı.

Karşıyaka Stadı Yalı'ya Yapılacak!
Ankara’da bir dizi görüşme yapan Karşıyakalılar önce Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ile Spor Bakanlığında bir araya geldi. Toplantıya İzmir Milletvekili Hamza Dağ ‘da katıldı.
 
Karşıyaka’da toplanan 15000 imza ve Kongre üyelerinin stat ile ilgili deklerasyonunu , Karşıyaka’nın önde gelen isimlerinin stat ile ilgili görüşlerini içeren video kayıtlarını  ve görselleri Bakan Yardımcısına ilettiler. Daha sonra tek tek söz alan Karşıyakalılar, Karşıyaka Spor Kulübünün ekonomik durumunun da göz önüne alınarak ihalesi yapılan stadın bir an evvel başlamasını istediklerini  , kaybedecek zamanları olmadığını, bu konuda ısrarlı olduklarını belirttiler.
 
Karşıyaka Stadı projesinin, mimarisi ve konumu ile Türkiye’ye örnek olacağını belirten   Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz; “ Kulübün sabit gelirler elde etmesi ve ekonomik olarak güçlenmesi için Türkiye’de ilk defa stat projesi içine gelir getirici sosyal tesisler eklendi. Bizim başka yer arayışımız yok. İhaleyi yaptık. Yer teslimini yaptık. Stada karşı açılan davalarla ilgili gelişmeleri bekledik. O konu iyi gidiyor. Bir an evvel başlamak istiyoruz ” dedi.
 
Toplantıya katılan İzmir Milletvekili Hamza Dağ, konuyu çok yakından takip ettiklerini ve stadın yalıdaki var olan yerine   yapılması konusunda kararlı olduklarını , bu konunun siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bunun 103 yıllık büyük bir camiaya hizmet olarak görülmesi gerektiğini vurguladı.
 
 
Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Binalı Yıldırım’la makamında görüşen Karşıyakalılar, burada aynı dileklerini  Yıldırım’a da ilettiler. Karşıyaka Stadı ile ilgili başka yer arayışları olmadığı belirten Binalı Yıldırım; “Bu konuda düşüncemiz net. Başka yer arayışımız yok. Bu projeyi yakından takip ediyorum. Maalesef İzmir’de mahkemelerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Açılan davalar, çalışmalarımızı engellese de biz bu hizmetleri yapmakta kararlıyız”  dedi.
 
Ankara'daki örüşmelere eski kulüp başkanlarından Cenk Karace, kulüp denetçisi Halil Zeki Osma, projeyi geliştiren eski asbaşkanlardan Ali Erten, birçok sivil toplum örgütünü temsilen Karşıyaka Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım, eski yöneticilerden Hakan Düzdemir ve Cengiz Bakır, eski yönetici ve Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu asbaşkanı Cüneyt Başak, eski tribün liderlerinden Hakan Ortabaş, KSK kongre üyelerinden Dilek Löker, Dinçer Kale ve Mithat Kanarya katıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER