banner9

Karşıyaka Nazım Hikmet'i Anacak

Ünlü şair Nazım Hikmet, doğumunun 114. yılında Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, şiirleri ve şiirlerinden yapılan besteler eşliğinde anılacak. Etkinlik 15 Ocak 2016 Cuma günü, saat 11.00’de, Girne’deki Nazım Hikmet heykelinin önünde gerçekleştirilecek.

Karşıyaka Nazım Hikmet'i Anacak
 
Anma törenine katılacak şairler Nazım’ın en güzel şiirlerini okuyacak. Karşıyakalıların yoğun ilgi göstermesi beklenen tören Karşıyaka Belediyesi’nin, Girne Caddesi ile Ordu Bulvarı’nın kesiştiği noktaya yerleştirdiği 4 metrelik Nazım Hikmet Ran heykeli önünde gerçekleşecek. Nazım Hikmet’in mücadeleyle geçen hayatı ve eşsiz edebi kişiliğinin bir kez daha hatırlanacağı anma töreninde, usta şair anısına beyaz güvercinler uçurulacak.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Nazım Hikmet’i anma etkinliğiyle ilgili olarak şunları söyledi:
 
"Dilimizin, şiirimizin, insanlık değerlerimizin büyük ustası Nazım Hikmet’i, bu yıl da sevgiyle, saygıyla ve minnetle anacağız. Geçen yıl Girne Caddesi üstündeki 80. Yıl Parkımızda ve yine doğum gününde açtığımız “Nazım Hikmet Heykeli" çevresinde toplanacağız. Onun şiirleri aracılığıyla, yurtseverliğimizi, barışa ve kardeşliğe inancımızı, daha yaşanır bir dünya özlemimizi paylaşacağız. Hasretlerin, umutların, aşkların ve mücadelelerin şairini ’İyi ki doğdun Nazım’ diyerek selamlarken, onun ’insanları’ olmanın gururunu ve onurunu anımsayacağız. Bütün hemşehrilerimi büyük şairimizle buluşmaya çağırıyor, hatırası önünde saygıyla eğiliyorum."
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER