Karşıyaka Kışa Hazır!

Kışa yönelik hazırlıklarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, şiddetli yağış, su baskınları ve mevsimden kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini de artırdı. Kent genelindeki tüm mazgal ve kanallarda temizlik çalışması başlatıldı, moloz toplama çalışmaları hızlandırıldı. Belediye ayrıca, kış aylarında yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı 30 kişilik acil müdahale ekibi oluşturdu.

Karşıyaka Kışa Hazır!
Kış ayları boyunca, su ve sel baskınları, kanal taşmaları ve her türlü olumsuzluğa karşı önlem almak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, vatandaşların iş ve günlük yaşamda sıkıntı yaşamaması için çalışma başlattı. İlk olarak kent genelindeki yağmur suyu tahliye kanalları ve mazgallar temizlenmeye başlandı. Bayram öncesinde temizlik çalışmalarının tamamlanacağı belirtildi. 
 
ACİL MÜDAHALE TİMİ
 
Örnekköy, Cumhuriyet Mahallesi ve Şemikler gibi bölgelerdeki toprak yollarda asfalt, beton ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına da hız verildi. 30 kişilik acil müdahale ekibi de tüm teçhizatıyla kışa hazır hale getirildi. Yaşanan olumsuzluklara, TİM’in, 3’er kişilik gruplar halinde zaman kaybetmeden müdahale edeceği belirtildi. Belediyeye ait araçların kışlık bakımları da yapıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri ise Karşıyaka’nın yeşil alanlarını soğuk günlere hazırlamaya, ağaçları budamaya başladı. 
 
EKİPLER ALARMDA OLACAK 
 
Karşıyaka’da kış aylarının huzurlu bir şekilde geçmesi için çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “İlgili birimlerimiz kış aylarında hava şartları nedeniyle yollarda, sokaklarda hiçbir sıkıntı yaşanmaması için hazırlıklarını sürdürüyor. Çalışmalarımız kış boyunca da devam edecek. Acil müdahale ekibimiz alarmda olacak ve gruplar halinde olaylara müdahale edecek” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER