banner9

Kargem Öğrencilerine Karne Hediyesi

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin (KARGEM) 2 bin öğrencisi, Türk Amerikan Derneği Karşıyaka Şubesi işbirliğiyle, karne hediyesi olarak, bir ay boyunca ücretsiz, İngilizce konuşma becerilerini geliştirme kursu alacak.

Kargem Öğrencilerine Karne Hediyesi
Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi, hem öğrencilerin yarı yıl tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak hem de İngilizce eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla Türk Amerikan Derneği Karşıyaka Şubesi ile işbirliği yaptı. Bu kapsamda, KARGEM’de öğrenim gören yaklaşık 2 bin öğrenci, derneğin ’İngilizce Konuşma Kulübü’ programından bir ay ücretsiz olarak yararlanacak.
 
YABANCI ÖĞRETMENLER
 
5 ile 12’inci sınıf aralığındaki KARGEM’li öğrenciler, yapılan seviye belirleme sınavına göre gruplar halinde eğitim alacak. Yabancı öğretmenlerin de katılacağı derslerde; çeşitli konu başlıkları altında İngilizce konuşma alıştırmaları ve tartışmalar yapılacak. Öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme şansını yakalarken, İngilizce iletişim becerilerini geliştirmiş olacak. Eğitime ilişkin, KARGEM’in 365 25 94 ve Türk Amerikan Derneği Karşıyaka Şubesi’nin 364 57 77 numaralı telefonlarından detaylı bilgi alınabilecek.
 
GELECEĞE HAZIRLANIYORLAR
 
Çocukları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “KARGEM; çocuklarımızın hem okullarında hem de TEOG ile YGS ve LYS’de başarılarını artırmalarına katkı sağlamak amacıyla ücretsiz eğitim desteği sağlıyor. Diğer taraftan da sosyal ve kültürel gelişimleri için pek çok etkinlik ve organizasyona imza atılıyor. Merkezimizde; sorumluluk sahibi, çalışkan, sosyal, evrensel ve insancıl bakış açısına sahip bireyler yetişiyor. İngilizce Konuşma Kulübü ile de çocuklarımıza hem zevkli hem de eğitici bir armağan vermek istedik. Tüm çocuklarımıza iyi tatiller ve başarılar diliyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2016, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER