Karataş'tan Kışanak Salvosu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu MHP İl Teşkilatını ziyaret etti. Kocaoğlu'na ziyaretin basına kapalı bölümünde MHP İl başkanı Karataş'ın Gülten Kışanak ziyareti ile ilgili tepki gösterdiği ifade edildi.

Karataş'tan Kışanak Salvosu!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu siyasi partilere nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Kocaoğlu'nun ilk durağı Milliyetçi Hareket Partisi oldu. Kocaoğlu'nun MHP ziyaretinde MHP il başkanı Karataş ile başkan Kocaoğlu arasında Gülten Kışanak diyaloğu yaşandı. İkili arasındaki konuşmada Diyarbakır Büyükşehir belediye başkanı Gülten Kışanak'ın İzmir büyükşehir belediyesine yaptığı ziyaret tartışıldı.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde temsil edilen siyasi partilerin il başkanlıklarını ziyaret etti, birlik ve beraberlik mesajları verdi.  Başkan Kocaoğlu, köy mallarının satışı konusunda ise, "Kimsenin lokmasını küçültecek işlere izin vermeyiz" dedi. 
 
30 Mart'taki yerel seçimlerin ardından, üçüncü dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan Aziz Kocaoğlu, nezaket ziyaretleri kapsamında ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi'ne gitti. Burada MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve İl Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Kocaoğlu'nu karşılayanlar arasında MHP'nin 30 Mart seçimlerindeki Büyükşehir adayı Murat Taşer de vardı. Bu ziyareti seçimlerin hemen sonrasında yapmayı planladığını dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, Stratejik Plan çalışmaları ve yeni bağlanan ilçeler ile köylere ilişkin planlamalar nedeniyle ancak zaman bulabildiğini dile getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bugüne dek siyasi parti, görüş ve inanç ayrımı yapmadan kente hizmet ettiklerini hatırlatarak, "Sağolsun Milliyetçi Hareket Partisi kentin ve ülkenin menfaati açısından bize her türlü desteği verdi. Birlikte uyum içinde çalışıyoruz. Yerelde ve genelde muhalefet ne kadar güçlü olursa, kente ve ülkemize o kadar yararlı olacaktır. Bu vesileyle yeni oluşan il yönetim kurulunun da hem MHP'ye hem İzmir'e hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
 
Son dönemde sınır komşularımızda yaşanan çatışmalar ve buna bağlı olarak ülkemize yansıyan gerginlik konusuna da değinen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Bu süreçte bizim birlik ve beraberlik içinde, kardeşliği ön plana çıkararak, elimizden geldiği kadar bu ülkeyi kalkındırmak için çalışmamız gerekiyor" diye konuştu. MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş da nezaketinden dolayı Başkan Aziz Kocaoğlu'na teşekkür etti.
 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER