Karataş'tan Binali Yıldırım'a Eleştiri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat Karataş, AK Parti’ İzmir Milletvekili adayı Binali Yıldırım’ın seçim çalışmalarında kullandığı "Mesele memleket meselesi" sloganını eleştirerek "Sayın Yıldırım sizin meseleniz hangi memleketin meselesi" dedi.

Karataş'tan Binali Yıldırım'a Eleştiri
Karataş Yaptığı açıklamada "Memleketimizi meseleler yığını haline getiren zihniyet acaba neden hiç geriye bakmaz, neden MHP’nin uyarılarını dikkate alıp, Sayın Bahçeli’nin ikazlarına dikkat kesilmez, anlaşılması zor bir durumdur" sözleriyle başlayan Karataş, "Sayın Binali Yıldırım İzmir’den aday olduğu her dönem içi boş bir sloganla ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz genel seçimlerde 35, yerel seçimlerde de bu defa 1414 proje balonu uçurdu. Tabii ki bunların yüzde 97’si uydurma proje olduğu için hala ses yok. Bu seçimlerde de ’memleket meselesi’ sloganını kullanmaya başladı. Şimdi kendisine birkaç memleket meselesini soruyor, basınımız ve kamuoyumuz aracılığıyla da cevap bekliyorum" dedi.
 
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım’a şu soruları yöneltti:
 
"Teröre iltimas geçerken memleketi unuttunuz mu? Habur’da teröristleri davul zurnayla karşılarken hangi memleketin meselesiyle uğraşıyordunuz? Oslo’da bebek katilleriyle hangi memleket meselesini görüştünüz? Çözülme Sürecinde Memleketin hangi meselelerini hallettiniz? 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olayının üzerini niye örtüyorsunuz, bu memleket meselesi değil mi? Vatanın ve Milletin tüm KİT’lerini sattınız bu mallar memleket malı değil miydi? Adaleti, basını ve tüm kurumları tehditle işlevsiz duruma getirmek memleketin hangi meselesini çözdü? Ergenekonun savcısı ve BOP’un eş-başkanı olma zihniyetine sahip olarak hallettiğiniz memleket meselelerini bize de anlatır mısınız? İzmir’de ve Türkiye genelinde görevden aldığınız emniyet mensupları sizin mi yoksa memleketin başka meselesi için mi görevden alındı?"
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER