banner9

Kararını Açıkladı

CHP İzmir'de kongre öncesinde yeni gelişmeler adeta dakikalar içinde gerçekleşiyor. CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven'in kogrede aday olup olmayacağı sorusu yanıt buldu.

Kararını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü, 7 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan kongre öncesi dikkat çekici açıklamaların odağında olmayı sürdürüyor.

Deniz Yücel, Kemal Karataş, Utku Gümrükçü gibi isimlerin il başkanlığına adaylıklarını açıkladığı CHP İzmir'de Asuman Ali Güven flaş bir karar aldı.

Geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıya katılan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır'ın "Aday olmak isteyen varsa açıklasın" sözleri üzerine "Aday olmayı düşünüyorum" diyen ve destek turuna çıkan Güven, kongrede aday olmayacağını açıkladı. CHP İzmir İl Başkanı Güven başta ilçe başkanları olmak üzere örgütten yeterli desteği bulamadığını belirtirken, "İlçe başkanlarımızdan bizim görevimizi devam ettirmemiz konusunda ve benim il başkanlığını devam ettirmem noktasında yeterli desteği ve katkıyı alamadım. Bazı ilçe başkanlarının olumlu destekleri oldu ama bazı ilçe başkanların bu konuda sessiz kalmayı tercih eti. Bizim yolu devam ettirmemizin doğru olmayacağını düşündüm." ifadelerini kullandı.

Güven ayrıca Deniz Yücel ve Utku Gümrükçü'yü kast ederek, "“İki güçlü aday arkadaşımız var. İkisi de önem verdiğim arkadaşlarım. Onlar bu yarışa giriyorlar. Kendilerine başarılar diliyorum. Layıkıyla bu görevi yapacaklarını düşünüyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER