banner9

Karabağlar'da Korsan Reklamcılara Geçit Yok

Karabağlar Belediyesi izinsiz asılan ilan, afiş ve panolara yönelik denetimlerini arttırdı. İlçe sınırlarında 2015 yılında toplam 146 bin izinsiz asılan tanıtım aracı toplatıldı, cezai işlem uygulandı.

Karabağlar'da Korsan Reklamcılara Geçit Yok
 
Karabağlar Belediyesi, çevre kirliliği, görüntü kirliliği yaratan ve izinsiz asılan pano, bez afiş, pankart gibi tanıtım araçlarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz yıl izin alınmadan asılan 146 bin ilana el koydu. Denetimlerde ilginç görüntüler de oluşurken, bazı tanıtım araçlarının trafik lambalarına bile asıldığı görüldü. Toplanan araçlar belediye ekipleri tarafından imha edildi ve Kabahatler Kanunu’na göre de izinsiz çalışmada bulunanlara cezai işlem uygulandı.
 
Karabağlar İlçesi’nde izinsiz asılarak görüntü kirliliğine sebep olan ilanlara karşı yürütülen çalışmaları değerlendiren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, izinsiz ilan asılmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini ve 2015 yılında olduğu gibi 2016 yılında da belediye ekiplerince gerçekleştirilecek çalışmalarla Karabağlar’da çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçileceğini ifade etti.
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER