Karabağlar'da Kadın Çalıştayı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, Karabağlar Belediyesi ve Karabağlar Kent Konseyi’nin katkılarıyla Kadın İstihdamı Çalıştayı düzenlendi.

Karabağlar'da Kadın Çalıştayı
 
Muzaffer İzgü Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştaya, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Daire Başkanı Aytuğ Balcı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri ile çok sayıda izleyici katıldı. Karabağlar Belediye Meclisi Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu adına açılış konuşmasını yapan Belediye Meclis Üyesi Baki Durmuş, Atatürk’ün kadın erkek eşitliğiyle ilgili sözlerine yer vererek, kadınların günümüzde yaşadığı istihdam sorununa dikkat çekti. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Kadın-Erkek Eşitliği İhtisas Komisyonu adına söz alan Pınar Uslu ise, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin istihdam ettiği kadın oranlarının Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğuna işaret ederek, kadınların istihdamına yönelik çalışmalara erkeklerin de omuz omuza vermesi gerektiğini ifade etti.
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün ön gördüğü çağdaş, modern, bilgili, objektif karar verebilen kadınların, toplumsal yaşamın her alanında olmasını istediklerinin altını çizen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da "Bu ülkemiz için çok önemli. Kadının olduğu yerde her şey farklı olur. Kadın ciddiyet sağlar. Toplumun en büyük yükünü ve sıkıntısını çeken kadınlardır. Biz erkeklere düşen görev de her konuda yanınızda ve sizinle omuz omuza olmamız gerektiğidir" diye konuştu.
 
ÇALIŞTAY GRUPLARI SUNUM YAPTI
 
Açılış konuşmalarının ardından çalıştaya geçildi. Moderatörlüğünü meclis üyesi Servinaz Ömür’ün yaptığı çalıştaya konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Yıldız Ecevit, yerel yaşamda kadın erkek eşitliği ve kadın istihdamı ile ilgili geniş bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Başkan Selvitopu, Prof. Dr. Yıldız Ecevit’e teşekkür belgesi verdi. Etkinlik, çalıştay gruplarının sunumları ile sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER