Karabağlar'da Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı

Karabağlar Belediyesi ekipleri, ilçedeki 30 mahalle ve 80 sokağı kapsayan 4. etap parke kaplama, tretuvar ve yol yapımı çalışmalarının yüzde 80’ini tamamladı.

Karabağlar'da Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı
Eylül 2015’te başlayan 4. etap çalışmaları Karabağlar sınırları içerisinde bulunan Adnan Süvari, Ali Fuat Cebesoy, Bahar, Bahçelievler, Basın Sitesi, Bozyaka, Cennetoğlu, Doğanay, Esenlik, Esenyalı, F. Altay, General Asım Gündüz, General Kazım Özalp, Gülyaka, Günaltay, Kazım Karabekir, Metin Oktay, Muammer Akar, Poligon, Refet Bele, Reis, Sarıyer, Sevgi, Şehitler, Tahsin Yazıcı, Uğur Mumcu, Üçkuyular, Vatan, Yunusemre ve Yurtoğlu mahallelerini kapsıyor. Çalışmalar Eylül 2016’da tamamlanacak. Yetkililer bu çalışmaların ardından 40 mahalle ve 111 sokağı kapsayacak 5. Etap için ihale çalışmalarına da şimdiden başlandığını bildirdi.
 
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu çalışmaları yakından denetledi. Çalışmaların devam ettiği Üçkuyular Mahallesine giden Selvitopu vatandaşlarla da sohbet etti. Karabağlar’da 3 bin 600 sokak bulunduğunu belirten Selvitopu, "Her yıl bunların 100 ya da 150 civarı ihale edilerek yenilenmekte. Amacımız, pahalı malzeme olan asfaltı kaldırıp, parke taşa dönmek. Parke taşın bakımı ve tamiri daha kolay. Bu düzenlemelerimiz her yıl kademe kademe devam edecek. Ve bütün Karabağlardaki sokakları yenileyeceğiz" diye konuştu.
 
Karabağlar’ın sokaklarını daha temiz ve modern hale getirmeyi hedefleyen Karabağlar Belediyesi ekiplerinin, bu çalışmaları gerçekleştirirken elektrik, su, internet ve doğalgaz konularında da kurumlarla koordineli çalıştığı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2016, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER