banner51

Karabağlar'da 54 Çifte Toplu Nikah

Karabağlar Belediyesi, ilçede nikahsız yaşayan ve yeni evlenecek çiftler için 3. kez toplu nikah töreni düzenledi.

Karabağlar'da 54 Çifte Toplu Nikah

Anneler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen toplu nikah töreninde, 54 çiftin nikahını Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm kıydı. Törende en ilginç karelerden biri de 16 torunu olan 61 yaşındaki Necati Çetin ile oğlunun nikahlarının aynı törende kıyılması oldu.
 
Bahçelievler’deki Uğur Mumcu Parkı’ndaki amfi tiyatro alanında düzenlenen törende Başkan Kürüm, kadına yönelik şiddetin son bulması için nikah törenlerinde uyguladığı geleneği tekrarladı. Erkeklerden “eşime şiddet uygulamayacağım” sözünü aldıktan sonra çiftlerin nikahlarını kıydı, gelinlere evlilik cüzdanlarını vererek, ömür boyu mutluluk diledi.

CHP Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ise çiftlerin nikah şahitliğini yaptı. Başkan Kürüm, anneler gününde 54 çifte toplu nikâh kıydığını hatırlatarak, “Toplumun çekirdeğini aile oluşturuyor. Çocuklar, hayatı ailelerinde gördükleri tutum ve davranışlarla öğrenmeye başlar. Bu yüzden anne ve babaların yaşamlarıyla çocuklarına doğru örnek olması gerekir. Tüm annelerimizi kutluyorum” dedi.

Aksoy, Ümit, Atakent ve Göztepe Lions kulüplerinin katkılarıyla düzenlenen nikah töreninin ardından Başkan Kürüm, nikahını kıydığı çiftler ve tanıklarıyla birlikte düğün pastasını kesti. Çiftlere çeşitli hediyeler veren Kürüm, mutluluk diledi. Nikah töreni sonrasında çiftler, Grup Sahra’nın şarkıları eşliğinde dans etti, törende renkli görüntüler oluştu. Nikah öncesi hazırlıklarda çiftlerin saç tasarımı ve makyajları ise Flora Kuaför’ün katkılarıyla gerçekleştirildi.

Anneler Günü nedeniyle düzenlenen toplu nikah töreninde ilginç bir olay gerçekleşti. 5 çocuğu, 16 torunu olan Necati Çetin, 25 yıldır ayrı yaşadığı eşiyle ilk kez nikah masasına otururken, oğlu Satılmış Çetin’in de nikahının kıyılması dikkatlerden kaçmadı. 25 yıl önce birbirlikteliklerini noktalayan ve bir süre önce tekrar bir araya gelen, 2 oğlları, 3 kızları ve 16 torunları olan 61 yaşındaki Necati Çetin ile 63 yaşındaki Sevim Bozdemir, ilk kez nikahlarının kıyılmasının mutluluğunu yaşadı. Aynı törende ailenin oğlu 13 yıldır resmi nikahsız yaşayan Satılmış Çetin (31) ise Elif Demirer (32) ile evlendi. 3. Çocuğuna hamile olan Elif Demir, çok mutlu olduğunu belirterek, Başkan Kürüm’e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 10:25
YORUM EKLE

banner47