banner9

Karabağlar Belediye Meclisi'nde Darbeye Ortak Kınama

AK Parti’li meclis üyelerinden ortak tepki geldi ve darbe girişimi lanetlendi. Başkan Muhittin Selvitopu da, “Bizler demokrasiden yanayız. Her türlü diktaya ve her türlü darbe girişimine karşıyızö mesajı verdi.

Karabağlar Belediye Meclisi'nde Darbeye Ortak Kınama
 
Karabağlar Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısında CHP’li ve AK Parti’li belediye meclis üyeleri darbe girişimine karşı ortak tavır aldı, hazırlanan ortak bildiri mecliste okundu. Meclis üyeleri ayrıca, darbe girişimini kınarken 15 Temmuz’da demokrasi uğruna yaşamlarını yitirenleri de saygıyla andı. Meclis toplantısı açılışında 15 Temmuz olaylarıyla ilgili konuşan ve darbeyi lanetleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diledi.
 
“HALKIN İRADESİNE SAYGI GÖSTERİLMELİ"
 
Bu ülkede 78 milyon insan için ve ülkenin gelişimi için gerekli rejimin demokrasi olduğunun altını çizen Selvitopu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Türkiye Cumhuriyeti’ndeki siyasi kurumların ortak tavrı hepimize umut vermiştir. Umarız bundan sonra bu sıkıntılar bir kere daha yaşanmaz. Yaşanan olayları şiddetle lanetliyoruz. Umarız yaşananlar siyasilere de ders olmuştur. Birlik, beraberlik ve tek vücut olmamız gerektiğini bir kez daha ortaya çıkmıştır. Dileğim 78 milyon insan demokrasiyi doya doya yaşar. Bizler buraya halkın iradesiyle geldik. Halkın iradesine saygı gösterilmesi lazım. Ülkemizin olmazsa olmazı ordu ve askerlerimizdir. Birilerinin yaptıklarını tüm orduya mal etmemek gerekir. Ordu bizim dışa karşı koruyucu gücümüzdür."
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER