banner9

Karabağ, Kursiyerlerle Buluştu

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Manavkuyu-1 Semt Merkezi kursiyer kadınlarıyla Dünya Barış Anıtı’nda bir araya geldi. Başkan Karabağ, “Atatürk Türkiye’sini korumak için daha fazla gayret göstereceğiz” dedi.

Karabağ, Kursiyerlerle Buluştu
İzmir’in gözde mahallerinden Manavkuyu’da, semt merkezi bünyesindeki farklı kurslara katılan kadınlar Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’la buluştu. Kadın kursiyerler yemek yiyen Karabağ, onlarla uzun sohbet etti. Karabağ, Bayraklı’nın farklı iki yüzü olduğunu belirterek, “Zor bir bölgede belediye başkanlığı görevini yapıyorum. Biz ana noktamıza hizmeti yerleştirdik. Hiçbir ayrım yapmadan vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz.  Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Sanatsız kalan bir millettin hayat damarlarından biri kopmuştur’ sözü gerçekten çok önemli. Biz de sanata önem veriyoruz. Kurslar düzenliyoruz. Atatürk’ün Türkiye’si adım adım geriye gidiyor, yıkılıyor. Bizim endişemiz o olmalı. ‘Sanatın’ kötüymüş gibi gösterilmeye çalışıldığı bir Türkiye’de Bizler kurslar düzenlemeye, sanatsal ve kültürel faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğiz.  Benim sizlerden bir ricam var, ‘Her türlü sosyal faaliyette bulunalım ama bu Cumhuriyeti korumak için çaba sarf edelim. Bunu yapmak zorundayız” dedi.
 
MÜCADELEMİZ HEP SÜRSÜN
 
Bayraklı’nın Atatürk’ün, Cumhuriyetin bir kalesi haline geldiğini belirten Başkan Karabağ, “Atatürk’ün bizlere emanet ettiği değerlere Bayraklı’da sonuna kadar sahip çıkıyoruz. Yaptığımız etkinlikler büyük ses getiriyoruz. Cumhuriyet sevdalısı bir yapıyla bunları yapıyoruz. Dünyada eşi, benzeri olmayan bir lidere sahip olmuşuz. 15 yılda Cumhuriyet kurulmuş. Çin’in Mao’su sosyalist devrim yapıyor, ilk söylediği  şey; ‘Ben Çin’in Atatürk’üyüm ‘’diyor. İşte Fidel Castro Atatürk’ün heykelini dikiyor; ‘Türk milletinin en büyük nimetidir Atatürk’ diyor. Atamızın kıymetini bileceğiz. Cumhuriyetin en büyük emaneti siz ilerici, yurtsever kadınlarısınız. Bundan sonra da Cumhuriyet ve Atatürk mücadelesine hep birlikte devam edeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER