Kar Maskeli Gaspa 6 Gözaltı

Denizli’de bir döviz büfesinin sahibi iki kardeşin içinde 1 milyon 300 bin lira değerinde altın, Türk lirası ve döviz bulunan iki çantasını gasp ettikleri iddia edilen maskeli 2 kişi ile kendilerine yardımcı oldukları ileri sürülen 4 kişi, olay yerinde düşürülen cep telefonundan yakalandı. Ancak şüphelilerin üzerinde, gasp edilen paralardan sadece 3 bin lira bulundu.

Kar Maskeli Gaspa 6 Gözaltı
 
Döviz büfesi sahibi 22 yaşındaki Ahmet Aslan ile kardeşi 17 yaşındaki Recep Tayyip Aslan, geçen cuma günü saat 20.00 sıralarında, evlerine gitmek üzere otomobilleriyle yola çıktı. Bağbaşı Mahallesi’ndeki evlerine gelen iki kardeş otomobilden inerken, haftasonu işyerlerinin kapalı olması nedeniyle yanlarına aldıkları içinde toplam 1 milyon 300 bin lira değerinde altın, Türk lirası ve döviz bulunan iki çantayı evlerine çıkaracakları sırada, yanlarına gelen kar maskeli ve silahlı iki kişi önce otomobilin lastiklerine ateş edip, patlattı. Ardından da pompalı tüfeklerini iki kardeşin başına dayayan saldırganlar para ve altın dolu çantaları alarak kaçtı.
 
LİSE ARKADAŞINDAN ’NE YAPTINIZ’ MESAJI
 
Olayın şokunu üzerinden atmalarının ardından iki kardeş, polisi arayıp durumu bildirdi. Polis olay yeri ve çevresinde yaptığı aramalarda şüphelilerden 17 yaşındaki E.Ö.’nün düşürdüğü cep telefonunu buldu. Döviz bürosunun sahiplerinden Recep Tayyip Aslan’ın lise arkadaşı olan 19 yaşındaki S.Ç.’den gelen ’Ne yaptınız’ yazılı mesajdan, gaspın palanlanarak yapıldığı tespit edildi.
 
Bu mesajdan yola çıkan polis, lise öğrencisi S.Ç.’yi gözaltına aldı. Polis, S.Ç. ile döviz bürosunun sahibi iki kardeşin ifadelerinden yola çıkarak, önce gaspı gerçekleştirdikleri belirlenen E.Ö. ile  20 yaşınaki A.Ç.’yi, ardından şüphelilere yardımcı oldukları ileri sürülen 11 yaşındaki M.Y., 20 yaşındaki S.E. ve 27 yaşındaki O.E.’yi gözaltına aldı. 
 
SADECE 3 BİN LİRA BULUNDU
 
Şüphelilerin üstlerinde ve evlerinde yapılan aramada gasp edilen 1 milyon 300 bin liradan sadece 3 bin lirası ele geçirildi. Geri kalan altınlar ve paralar ise halen bulunamadı. Gözaltına alınan şüphelilerin polisteki sorgularında, kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmediği belirtildi.
 
Şüphelilerden S.Ç.’nin sık sık döviz sürosuna gittiği de öğrenildi. Şüpheli 6 kişi, polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER