banner9

Kalkan: 2017 Yılında Seçim Yok

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan, İzmir’de bölgesel yayın yapan bir televizyon kanalında katıldığı ana haber bülteninde 2017 yılında seçim olmayacağını söyledi.

Kalkan: 2017 Yılında Seçim Yok
Kalkan, “Bizim TBMM’ye sunmayı planladığımız taslaktaki grup önerimizde 2019 yılının Mart ayında yapılması gereken yerel seçimler bir kereye mahsus 6 buçuk ay öne alınması, 2019 yılının Ağustos ayında yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimi 3 aylık ertelemeyle 2019 yılının Ekim ayında yapılması. Milletvekillerinin belirlendiği genel seçiminde 4 yıl yerine yeniden 5 yılda bir yapılması yönünde. Bu öneriye muhalefette soğuk bakmıyor. Liderlerimiz görüşerek kararı vereceklerdir. Konuyla ilgili muhalefetin 2017’de seçim olacak yönünde söylentiler üretiyor. Bunların doğrulukları yok. Ben de 2017 yılında seçim olacağına inanmıyorum" dedi.
 
AK PARTİ 11 SEÇİMDEN ZAFERLE ÇIKMIŞTIR
AK Parti’nin referandumlar dahil girdiği 11 seçimden zaferle çıktığına dikkat çeken Kalkan, “Partimizin hiçbir zaman seçimden kaçan yapısı olmamıştır. Biz Türkiye’nin partisiyiz. Hep ileriye gidiyoruz. Küçük düşünmüyoruz. Eğer küçük düşünseydik bir zümreyi, bir bölgeyi desteklerdik. Ama biz Türkiye’nin 81 vilayetinde teşkilatı olan büyük bir siyasi hareketiz. Seçim olmasında da bir çekincemiz yok" dedi.
 
"İZMİR’İ DÜNYA KENTİ YAPACAKSAK BİZE DESTEK OLSUNLAR"
 
Türkiye’nin geleceğinin ’İzmir’ olduğunu öne süren Kalkan, yapılacak yatırımlarla İzmir’in parlayan yıldız olacağına dikkat çekerek şöyle dedi:
 
"Manisa -Sabuncubeli Tüneli, İzmir -İstanbul Otoyolu Ankara- İzmir hızlı tren projeleri ve Körfez Geçişi, Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nin olduğu bölgeye Teknoloji Vadisi yapılması gibi ciddi projelerin devam ettiğini söyleyen Kalkan, “Şimdi bakın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ankara’da gerekli izinleri alabilmek için bakanlıklarla görüştü. Sonra birçok olumlu açıklamada bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu Büyükşehir Belediyesi’ne Katı Atık Bertaraf Tesisi olarak belirlediği yere onay verdi. Tam ÇED süreci başladığında yıllardır kentimizde bulunan ’istemezükçüler’ gittiler şikayet ettiler, mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı verdi. İzmir’de yürütmeyi durdurma kararı değil, ‘yürütmeyi hızlandırma kararı alınmalıdır. İzmir, dünya şehri olacaksa bize gönülden destek olsunlar."
 
"BAŞBAKANIMIZIN İZMİR MİLLETVEKİLİ OLMA AVANTAJINI KULLANACAĞIZ"
 
Doğma büyüme İzmirli olduğunu ancak İzmir’in çehresinin bir türlü değişmediğini belirten Kalkan, Körfez Geçişi’ne destek istedi. İnsanların artık İzmir’e geldiklerinde farklılık görmeleri gerektiğini belirten Kalkan, “Bu Körfez Geçişi bir ucu İncirlatı’nda diğer ucu Mavişehir’in bir tarafında. Şehrin iki yakasını bağlayacak önemli bir proje. Ben İzmir doğumluyum. 65 yaşındayım. Şehir aynı. İzmir’in ‘yaşanacak şehir’ sloganı ancak bu projeler gerçekleşirse olur. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın İzmir milletvekili olmasının avantajını kullanarak kentimizin vizyonunu genişleteceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER