Kadınların Mezuniyet Gururu

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Konak Belediyesi desteğiyle yürüttüğü kurslar tamamlandı, katılımcılar sertifikalarını Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’dan aldı.

Kadınların Mezuniyet Gururu

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin bir yıl boyunca başarıyla yürüttüğü kursların yılsonu kutlaması Konak Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Benal Nevzat Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Konak Kent Konseyi Başkanı Metin Erten, Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayten Şenol, Kadın Meclisi Onursal Başkanı Latife Şencan, Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı Engin Demir, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, Kent Konseyi üyeleri, kurs eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisini, kursiyerleri ve eğitmenleri kutlayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, kadınların varlığının ve üretkenliğinin toplumun en büyük şansı olduğunu dile getirdi. Kadınların sağladığı dayanışma ruhunun toplumsal barışı da getirdiğini söyleyen Başkan Tartan şöyle konuştu:“Sevgi Evlerinde, Konak Halk Üniversitesi’nde toplumsal olarak yaşadığımız en büyük kaoslardan biri olan insanın insana uzaklaşmasını aştık. Kurslara katılan kadınlar sadece meslek edinmek, yeteneklerini keşfetmek ve üretmekle sınırlı kalmadı. Aynı zamanda kurdukları güzel dostluklar, paylaşım ve dayanışmayla sosyal terapi imkanı da buldu. İnsanın olmadığı yerde her şey anlamsız. Yollar, binalar yapabilirsiniz; ama içinde insan yoksa ruhu da yok demektir. İnsan varsa, üretkenliğini, gücünü ortaya koyar.”

Konak Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayten Şenol da Başkan Hakan Tartan’a teşekkürlerini iletti ve “Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın desteğiyle açtığımız kurslarla, Konak Halk Üniversitesi’nin bir fakültesi olduk. Hakan Tartan’ın gücünü yanımızda hissederek yürüdük. Açtığımız kursları başarıyla tamamlayan, üreten, emek veren kadınları kutluyorum” diye konuştu.

Kadın Meclisi üyelerinin Konak Halk Üniversitesi Kadın Eğitimi Fakültesi adıyla andıkları kurslardan bu yıl 76 kadın mezun oldu. Tenis, halkoyunları, İngilizce, İşaret dili ve Kadın İnsan Hakları Eğitim Programı’nı(KİHEP) başarıyla tamamlayan kursiyerler, katılım belgelerini Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’dan aldı. Mezuniyet töreninin finalinde, halkoyunları kursundan mezun olan kadınların Anadolu’nun çeşitli yörelerinden oyunlar sergiledikleri gösteri ayakta alkışlandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 09:20
YORUM EKLE

banner47