'Kadınlarımıza Minnettarız'

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 1 Kasım seçimleri sonrasında Bornova Kadın Kolları’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Sındır, "Seçimde büyük bir özveri ile gayret gösteren, bıkmadan usanmadan çalışan kadınlarımıza minnettarız" dedi.

'Kadınlarımıza Minnettarız'
1 Kasım seçimleri sonrasında CHP Bornova Kadın Kollarını ziyaret eden Sındır, “7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde kapı kapı dolaşan, sokak sokak yürüyen, yolları aşındıran bıkmadan usanmadan çalışan kadınlarımıza minnettarız. ’1 hemşerimize daha ulaşır mıyız acaba’ diye mücadele veren, örgütlü çalışmanın yanında bireysel çabalarını da eksik etmeyen kadınlarımıza teşekkürü borç bilirim. Seçimlerde örgütümüzün tüm organları mahalle temsilcisinden yönetimlere kadar herkes özveriliyle çalıştı. Biz ne zaman çalışmak için sahaya insek kadınlarımız hep yanımızda oldu. Bizim olmadığımız yerlerde ve zamanlarda kadınlarımız çalıştı. Kadınlarımız çalışmalarımızda hep yanımızda oldu. Başarı çok görece bir kavramdır. Bir kadınımızın, AKP’li bir seçmenin ya da başka bir partiye oy vermiş bir seçmenin bize oy verdirmesini sağlaması bile başarıdır" dedi.
 
1 Kasım seçimleri sonrasında ortaya çıkan tabloyu değerlendiren Sındır, "Patimizin 1 Kasım seçimleri sonrasında sonuçlar itibariyle beklentinin altında kalmasının nedeni 7 Haziran sonrasında yaratılan korku ve gelecek endişesidir. Siyasi parti kimliği olmayan tarafsız vatandaşlarımızın, AKP tarafından yaratılan korku ve gelecek endişesinden etkilenmediğini söylemek doğru olmaz. İnsanlar korku sarmalında kuşatıldı. 7 Haziran sonrası sivil, asker, polis 400’ün üzerinde canımız kurban edildi" diye konuştu.
 
"PSİKOLOJİK BİR OPERASYON YAPILDI"
 
7 Haziran sonrasında toplumda korku ve endişeye dayalı psikolojik bir operasyon yapıldığını dile getiren Sındır sözlerini şöyle sonlandırdı:
 
"Bu bir toplum psikolojisidir. Biz yapmadık, çalışmadık değil; çalıştık gayret ettik. Yaşananlar AKP’yi tek başına iktidara getirmek için yapılan bir darbedir. Çok kısa süre içerisinde insanımız gerçekleri görecek ve yine inanarak, güvenerek tercihlerini yapacaktır. Ben böyle olacağına inanıyorum. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Milletimiz asla ve asla ülkemizi karanlığa götüreceklere prim vermeyecektir. AKP şuanda sevgi ve güvene dayalı bir şekilde iktidara gelmedi. Korkuya ve baskıya dayalı bir iktidarın yaşaması eşyanın tabiatına aykırıdır."
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER