Kadınlar Kahvaltıda Buluştu

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 81’inci yıldönümü nedeniyle Karabağlar Belediyesi ve Karabağlar Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, kadınlar kahvaltıda bir araya geldi.

Kadınlar Kahvaltıda Buluştu
Uğur Mumcu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinliğe Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, İzmir Kadınlar Birliği (İZKAB), Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER), Kavacık Kadın Kooperatifi üyeleri, muhtarlar, muhtar azaları, meclis üyeleri katıldı. Karabağlar Kent Konseyi’nin seçilmiş ilk kadın başkanı olan Seniye Nazik Işık toplantıda yaptığı konuşmada ilçede kadın ağının güçlenmesi için bu toplantının önemine dikkat çekti. Seçilmiş kadınların bir araya gelerek birbirlerini tanıması, ilçede kadınların da ön planda olması amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirten Işık, “Kent konseyi yürütme kurulu, kadın meclisi, emekli meclisi, belediye meclis üyeleri arasında bulunan seçilmiş kadınlarımız; 58 mahallenin 6’sında bulunan kadın muhtarlarımız ve azalarımıza başarıları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Bugün bu kahvaltı Karabağlar’daki kadın ağının güçlenmesi için çok önemli" dedi.
 
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da toplumsal yaşamın her alanında kadınların yönetim kademelerinde temsil hakkını elde etmesi dileğinde bulundu. Görevini bir kadın belediye başkanına da devretmek istediğini söyledi.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER