Kadınlar Fermuar Sistemi İstiyor

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 78. yıl dönümünde çözülemeyen sorunları dile getiren Kadın Adayları Destekleme Derneği Başkanı Sema Övgün kadınların, erkeklerle eşit şartlara sahip olması için herkesin daha çok çalışması gerektiğini ifade etti.

 

Kadın Adayları Destekleme Derneği KA-DER, kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin 78'inci yılında, geçmişten bu güne yaşanan eksiklikleri gündeme getirdi.
 
'Toplumsal Cinsiyet Ayrımcılığının Olmadığı Bir Anlayışla Siyasetin Yapılandırılması' konulu panele, İzmir BArosu Başkanı Sema Pektaş, Öğretim Görevlisi Itır Bağdadi, Lions Genel Yönetmen Yardımcısı Güler Aslan, İş Kadını ve Liyakat Başkanı Berkay Eskinazi, Ak Parti İzmir Temsilcisi Gülsüm Satıoğlu, CHP MKYK Üyesi Nazik, MHP İzmir İl Üyesi Bilge Örcütaşar, konuşmacı olarak katıldı.
 
KA-DER İzmir Şubesi Başkanı Sema Övgün, kadınların fermuar sistemi istediğini dile getirerek, bu sisteme göre, seçimle gelinen tüm karar organlarında, aday listelerinin bir kadın - bir erkek olarak düzenlenmesini talep ettiklerini belirtti.
 
Diğer konuşmacılar da, 78 yıldan bu yana yaşanan gelişmeleri istatistik ve sosyal açıdan ele alarak, bundan sonrası için, çözüm önerilerini dinleyenlerle paylaştı.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER