Kadın Yönetici Sayısı Artıyor

Philip Morris/Sabancı’da son dönemde yapılan atamalarla üst düzey görev üstlenen kadın yönetici sayısı artarken, İş Geliştirme ve Planlama Direktörlüğü görevine Zeynep Güney Altıntaş getirildi.

Kadın Yönetici Sayısı Artıyor
 
Philip Morris/Sabancı’da, ’kadın yöneticiler’ üst düzeydeki önemli atamalara damgalarını vurmaya devam ediyor. 2008 yılında şirkete katılan Zeynep Güney Altıntaş, Philip Morris/Sabancı İş Geliştirme ve Planlama Direktörlüğü görevini üstlendi.
 
Şirket bünyesinde Satış, İş Geliştirme ve Planlama gibi departmanlarda çeşitli görevler üstlenen Altıntaş, son olarak Grup Ürün Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Altıntaş, yüksek lisansını Baruch College, City University of New York’ta tamamladı. 2005-2008 yılları arasında ABD’de Finans Direktörlüğü görevinde bulunan Altıntaş, evli ve iki çocuk annesi.
 
Philip Morris/Sabancı’da İş Geliştirme ve Planlama’nın yanı sıra; Kurumsal İlişkiler, Pazarlama, İnsan Kaynakları ve Bilişim Hizmetleri birimlerini de uzun süredir kadın profesyoneller yönetiyor.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER