Kadın Sanatçılarla 8 Mart

Buca Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi BBKSM’de düzenlenen etkinliklerle de kutlandı. BBKSM’deki iki ayrı etkinlikte kadın elinin değdiği sanatın büyüsü kenti sardı. Genç ve başarılı piyanist Süeda Çatakoğlu konseri ile Miray Yurtseven’in ‘Kadın ve Nefes’ başlıklı muhteşem tablolarından oluşan yağlı boya resim sergisi Bucalı sanatseverlerle buluştu.

Kadın Sanatçılarla 8 Mart
Buca Belediye Kültür ve Sanat Merkezi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sanatlarında başarılara imza atan iki değerli kadın sanatçıyı ağırladı. “Kadın ve Nefes” başlıklı yağlı boya resim sergisiyle Bucalı sanatseverlere muhteşem eserler sunan Miray Yurtseven Kültür ve Sanat Merkezi’nin ilk konuğuydu. Renklerin büyülü dünyasını tuvaline yansıtan Yurtseven 20 Mart’a kadar Bucalı sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak sergisiyle beğeni topladı.
 
8 Mart etkinlik programının ikinci başarılı kadın sanatçısı ise Barenboim-Said Akademi’de eğitim gören genç ve başarılı piyanist Süeda Çatakoğlu oldu. Genç yaşına rağmen yurt içi ve yurt dışında birçok resital veren ve Ahmed Adnan Saygun Müzik Festivali İzmir Piyano Yarışması’nda Verda Erman Özel Ödülü kazanma başarısını göstermiş olan başarılı piyanist Çatakoğlu, verdiği resitalde çaldığı eserlerle Bucalıları büyüledi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER