Kadın Kooperatifi Yönetimini Belirledi

Bornova Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Bornova Kadın Kooperatifi ilk genel kurulunu yaptı. Yeni yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin belirlendiği Genel Kurul’da kurucu başkanlıktan sonra görevini devreden Bornova Belediye Meclisi Üyesi Pınar Ataş Uslu, katkısı olan herkese teşekkür etti.

Kadın Kooperatifi Yönetimini Belirledi
Geçtiğimiz Haziran ayında Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın öncülüğünde kurulan ve kadınların üretimlerinin değerlendirilmesini hedef edinen Bornova Kadın Kooperatifi, ilk genel kurulunu yaptı. Bornova Belediyesi’nin hobi ve beceri edindirme kurslarına katılan kadınlar başta olmak üzere, ilçede el emeği ürünler ortaya çıkaran kadınları buluşturan Bornova Kadın Kooperatifi kısa sürede üretimi kazanca dönüştürmeyi başardı. Kooperatifi katılım her geçen gün artarken, kadınların üretiminin daha da iyi değerlendirilmesi ve oluşumun güçlendirilmesi amacıyla yapılan genel kurulda yeni yönetim kurulu başkanı ve üyeleri seçildi.
 
Kurucu yönetim kurulu başkanlığı görevini tamamlayan Bornova Belediye Meclis Üyesi Pınar Ataş Uslu, yapılan seçimin ardından görevini Ayfer Madenli’ye devrederken yönetim kurulu üyeliklerine de Merve Ağsak ve Mine Güleşken Aslan getirildi. Yeni yönetimin 3 yıllığına görev yapması kararlaştırıldı. Genel Kurul’da üye sayısında sınırlandırma yapılmaması alınan kararlar arasında yeraldı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, kadınların hem sosyal yaşamda hem de iş alanında etkin olmalarını istediklerini belirterek, “Üretmek isteyen, böylece hem kendilerine hem de ailesine katkıda bulunmak isteyen kadınlarımızı bu kooperatife üye olmaya çağırıyorum. Bornova Belediyesi olarak her zaman üreten kadınlarımızın yanında olacağız” dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER