banner51

Kadın Hakları İçin Sahaya Çıktılar

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 82. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, kız futbol takımları, İzmir’in Bayraklı ilçesinde gösteri maçı yaptı.

Kadın Hakları İçin Sahaya Çıktılar
 
Bayraklı Belediyesi, Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 82. yıldönümü kapsamında farklı bir etkinlik düzenledi. Spor Müdürlüğü tarafından Şehit Ümit Boz Spor Tesisleri’nde organize edilen futbol müsabakasında 3. ligde mücadele eden Elit Spor A kız takımı ile Elit Spor genç kız takımı karşı karşıya geldi. Kızlar sahaya ellerinde "82 yıl önce bize seçme ve seçilme hakkı tanıdın, bugün futbol bile oynuyoruz. Teşekkürler Atam" yazılı pankartla çıktı. Etkinlikte ayrıca dev Türk bayrağı açıldı, Bayraklı Belediyesi zumba eğitmenleri ve kursiyerleri zumba gösterisi sundu. Karşılaşmayı Türkiye Futbol Federasyonu’nca görevlendirilen kadın hakemler yönetti. 20’şer dakikalık 2 devre halinde yapılan maçta A takım genç kızları 5-3 mağlup etti. Karşılaşma renkli görüntülere sahne oldu.
 
Kadına seçme ve seçilme hakkı veren ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini belirterek konuşmasına başlayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "1930’lu yıllarda sevgili Atatürk bunları yapmış. Kadınları karanlığa göndermek isteyen zihniyetlere karşı göğsünde Atatürk resmi olan kızlarımız ve beyninde Atatürk sevgisi olan herkes bu ülkeye sahip çıkacak. Bu ülkeyi karanlığa geri götürmeyeceğiz" dedi. Başkan Karabağ, konuşmasının ardından hakemlere ve organizasyon yetkililerine çiçek verdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER