Kadın Girişimcinin 20. Yıl Mutluluğu

Manisa’da 20 yıl önce Nets Club güzellik merkezini kuran kadın girişimci Hatice Nur Uzgenç, Nets Life olarak ikinci markasını yaratıp, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Bornova’daki eski evi Maltass Köşkü’nde sağlıklı yaşam konsepti ile hizmet vermeye başladı.

Kadın Girişimcinin 20. Yıl Mutluluğu
Kadın girişimci Hatice Nur Uzgenç tarafından Manisa’da 20 yıl önce çok zor şartlarda güzellik merkezi olarak kurulan Nets Club, 20. yılını kutluyor. Firma, yeni markası ile güzellik, medikal estetik ve kariyer eğitim hizmetleri alanında da büyümesini sürdürüyor. Nets Life olarak ikinci markasını yaratan Uzgenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eski evi Maltass Köşkü’nde sağlıklı yaşam konsepti ile hizmet vermeye başladı. Nets Life; diyetisyen kontrolünde detoks, sağlıklı besinler, diyet yemekleri, bölgesel incelme ve zayıflama hizmetleri ile İzmirlilere günlük hayatta sağlıklı beslenerek yaşamayı alışkanlık haline getirmeyi hedefliyor.
 
Nets Life’ın, köşk bahçesindeki kafede şirket yemekleri, doğum günü partileri, düğün yemekleri, baby shower gibi butik organizasyonlara da ev sahipliği yapacağını belirten Hatice Nur Uzgenç, bu konseptin İzmir’de bir ilk olduğunu belirtti. Çok zor şartlarda atıldığı iş yaşamında 20 yılı geride bıraktığını ve bugün ikinci markalarını da oluşturarak büyümeye devam ettiklerini açıklayan Uzgenç, “Nets Club Manisa’da güzellik hizmeti veren bir salon ve estetisyenlik, güzellik uzmanlığı, masaj gibi meslek eğitimi veren bir mekan olarak açıldı her yıl, iş hacmini hızla arttırdı. Çeşitli otellerle SPA işletmeciliği anlaşmaları yaparak, kursiyerlerimize kendi işyerinde ve otellerde istihdam sağladık. Birkaç sene sonra, Manisa’daki genel merkezimizi İzmir Bornova’ya taşıdık. İlerleyen yıllarda, Bornova merkezde bahçe içerisinde müstakil tarihi ikiz köşkü satın alarak kendi binamızda hizmet vermeye başladık. Bugün, 60 çalışanımız, 6 şubemiz, iş ortaklarımız ve 62 bine ulaşan üyelerimizle hızla büyüyen kocaman bir aile olduk. Yeni markamız Nets Life ile de büyümeye ve ülkemize daha çok katma değer ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER