Kadın Girişimcilerden Birlik Mesajı

Koordinatörlüğü İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun Genel Kurul Toplantısı ve Prof. Dr. Meltem Onay’ın konuk olarak yer aldığı söyleşi 16 Aralık Salı günü İzmir Ticaret Borsası Yeni Meclis Salonu'nda düzenlendi.

Kadın Girişimcilerden Birlik Mesajı

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “İzmir Ticaret Borsası olarak koordinatörlüğünü üstlendiğimiz TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu dolu dolu iki yılı geride bıraktı. Değerli dostlarım Aynur Tartan ve Betül Elmasoğlu’nun İcra Komitesi Başkanlıkları döneminde çok sayıda etkinliğe imza atıldı. 215 arkadaşımız, kadınların çalışma hayatında daha etkin rol almaları, sosyal hayata daha yoğun katılım sağlamaları için elini taşın altına koydu. Her ay bir araya gelen icra kurulu üyelerinin koordinasyonunda 20’den fazla önemli ziyaret gerçekleştirildi, 5 fuara katılım sağlandı. 20’ye yakın eğitim semineri, panel ve tören düzenlendi. Bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

25 Aralık’ta yapılacak kurul seçimine de değinen Kestelli, “Yakın dönemde görev yapacak yeni isimler seçilecek. Şimdiden tüm adaylara başarılar diliyorum. Şunu asla unutmamamız lazım ki bu bir bayrak yarışı. Bayrağı kimin taşıdığından çok, bayrağın bitiş çizgisine bu takımın elinde ilk ulaşan olması önemli. Hepimizin bildiği gibi ülkemizde kadınların sorunları oldukça fazla. Üstelik bu sorunlar birkaç yılın ürünü de değil. Yıllara, törelere, önyargılara dayanan çok köklü sorunlarla karşı karşıyayız. Bizler kadın olduğumuz için korunup kollanmak değil, eşit bireyler olarak sosyal hayatın her alanında eşit şartlarda mücadele etmek; eşit haklara sahip olmak istiyoruz. Okulda, sokakta, işte, Meclis’te eşitlik istiyoruz. Eğer 2023 yılında; yani Cumhuriyetimizin 100’üncü yıldönümünde dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri olmayı arzuluyorsak bunu yapmaya mecburuz. Yeni dönemde TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu çatısı altında görev yapacak tüm kadınların da, ülkemizdeki tüm kadın örgütlerinin de, bir bütün olarak bu tablonun değişmesi için çalışmaları gerekiyor” diye konuştu.

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Betül Elmasoğlu ise “Girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine katkıda bulunmak ve girişimcilik hayatına adım atan kadınlarımızın da daha donanımlı hale gelmesi için çalışan bizler, Türkiye’de kadının iş hayatındaki temsilinin halen yüzde otuzluk dilimde olması nedeniyle işimizin oldukça zor olduğunun bilinciyle iki yıl önce İzmir Ticaret Borsası koordinatörlüğünde ve değerli Borsa başkanımızın da desteğiyle çıktığımız yolda hep birlikte başarılı projelere imza attık. Kadınların daha iyi yerlere gelebilmesi, bizlerin örnek olması ile gerçekleşecektir. İzmir ayağını yürüttüğümüz TOBB Kadın Girişimciler Kurullarının bu amaca en iyi şekilde hizmet ettiği inancındayız” dedi.

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Eş Başkanı Aynur Tartan ise Betül Elmasoğlu ile birlikte yürüttükleri eş başkanlık görevinin kadın dayanışması ve dostluğunun herkesin gönlünü ısıttığını belirterek, “Bunun bir son değil, aksine yepyeni bir başlangıç olduğuna inanıyorum. Yeni dönemde görev alacak kişilere başarı diliyorum. İnanıyorum ki onlar bu bayrağı çok daha ileri taşıyacaklar” dedi. Tartan, görev süreleri boyunca kendilerine destek olan TOBB, İzmir Ticaret Borsası ve kurul üyelerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER