banner9

Kadın Adaydan Davutoğlu'ne 'Eş' Eleştirisi

CHP İzmir milletvekili adayı Av. Sevda Erdan Kılıç, Başbakan Davutoğlu’nun Urfa mitinginde gençlere sarfettiği ’eş bulamazsanız bize başvurun’ çağrısını sert dille eleştirdi. Kılıç, "Ülkenin Başbakanı her şey güllük gülistanlıkmış gibi gençlere çöpçatanlık vaat ediyor" dedi.

Kadın Adaydan Davutoğlu'ne 'Eş' Eleştirisi
CHP 2. Bölge Milletvekili adayları Sevda Erdan Kılıç, Hüseyin Sezer, CHP Parti Meclisi Üyesi ve eski İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ve CHP Bayraklı İlçe Başkanı ile birlikte Bayraklı’da pazaryerlerini gezdi. Ülke gündemindeki acı ve karanlık olaylardan dolayı vatandaşın güvensizlik ortamı içinde alım gücünün de azaldığını bundan en çok etkilenen yerin ise pazaryerleri olduğunu belirten Erdan Kılıç, Başbakan Davutoğlu’nun Urfa mitinginde gençlere sarfettiği ’ bulamazsanız bize başvurun’ çağrısını sert dille eleştirdi.
 
CHP’li Kılıç, “Ülke kan gölüne dönmüş, ekonomi kan ağlıyor. Faili meşhur bir iktidar ’beyaz Toros’ gibi laflarla korku duvarlarını yükselttikçe yükseltiyor. Halk can güvenliğinden endişeli. Pazaryerinde tek tük alış veriş yapan insan kalmış. Ülkenin Başbakanı her şey güllük gülistanlıkmış gibi gençlere çöpçatanlık vaat ediyor. Adama sormazlar mı ’haremin mi’ var diye? Osmanlı özentisi iktidar özentilikte sınır tanımıyor. Gençler işsizlikten kırılıyor. Urfa’da kalkmış ’işiniz var, maaşınız var, aşınız var. Ne kaldı. Eş bulamazsanız bize gelin’ diyor. Havuzlarından beslenen gençlere harem hizmeti vaadinden bahsediyor herhalde. Yoksa normal gençlerimizin işi de yok, maaşı da yok, aşı da yok! Ailesinden de eş değil aş istiyor. Sizin besledikleriniz gibi kırmızı plakalarla gezmiyorlar" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER