banner51

Kaçakları Hayata Bağladılar

Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, Yunan adalarına geçmeye çalışan toplam 45 kaçak yakalandı. İnsan tacirlerinden biri gözaltına alınırken, 2 kazazede de kurtarıldı.

Kaçakları Hayata Bağladılar
 
Ege Denizi’nde devriye görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ilk olarak, Aydın’ın Didim İlçesi’nde, Tekağaç açıklarında fiber tekne içerisinde bir grup kaçağın olduğunu tespit etti. Bölgeye giden ekipler, Suriye uyruklu 15 kaçağı kurtardı. Bu sırada yanlarında bulunan bir Türk göçmen kaçakcısını ise gözaltına aldı. Bunun yanı sıra İzmir’in Dikili ilçesi’nde Garip Adası açıklarında yapılan iki farklı operasyonda Suriye ve Eritre uyruklu 9 kaçak yakalandı. Ekipler, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Behramkale önlerinde lastik bot içerisinde Afganistan uyruklu 11, Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde de Maden Adası yakınlarında da yine Afganistan uyruklu 10 kaçağı kurtardı.
 
TEKNE KARAYA OTURDU
 
İzmir’in Karaburun İlçesi açıklarında, kayalıklara oturan ’Esram’ adlı teknenin su aldığı bilgisi üzerine bölgeye üç sahil güvenlik botu gönderildi. Kısa sürede yeri tespit edilen teknede bulunan iki kişi, kurtarılıp karaya çıkartıldı.
 
2014 yılı içerisinde Ege Denizi’nde 517 olayda toplam 12 bin 750 kaçağın yakalandığı bildirildi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER