Kaçak Balık Avcılarına Aman Yok

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler, balık avı yasağının başlamasının ardından denetimlere ağırlık verdi, çok sayıda tekneye ceza uyguladı.

Kaçak Balık Avcılarına Aman Yok
 
Sahil Güvenlik ekipleri Ege Denizi’nin uluslararası sularında izin almadan avcılık yapan bir tekne tespit etti. Tekne sahibine seyir fenerlerini yakmamak, AIS cihazı kapalı olmak, yakıt alım defterini ibraz etmemek ve gemi harekat jurnalini usulüne uygun tutmamak suçlamasıyla işlem yapılırken 36 kasa balığa da el konuldu.
 
İzmir Körfezi’nde avcılığın tamamen yasak olduğu Karataş önlerinde balık avlayan bir tekne suç üstü tespit edildi. Tekneye İl Tarım Müdürlüğü ekipleri 2 bin 226 TL. idari para cezası uyguladı, ağına el konuldu. Aynı tekneye Sahil Güvenlik ekibi de 12 bin 267 TL idari para cezası uyguladı, bağlayarak Mordoğan Limanı’na çekti.
 
Madra çayı önlerinde özel tekneyle yasak sahada deniz patlıcanı avcılığı yapan bir kişiye de 1113 TL. idari para cezası uygulandı.
 
Sahil Güvenlik ekipleri Güzelbahçe Yeni Limanda egzoz kurumu atan feribota da 20.710 TL idari para cezası uygulandı. Gemi İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.
 
Sahil Güvenlik ekiplerinin Kuşadası bölgesindeki denetimlerinde de Pamucak sahilinde ığrıp ağı ile avcılık yapan 2 kişiye toplam 2226 TL. idari para cezası uygulandı. Aynı gün Kuşadası Liman önlerinde uzatma ağı ile avcılık yapan bir balıkçı teknesine toplam 2226 TL. idari para cezası uygulandı, ağ ve balıklarına el konuydu.
 
Mordoğan, Karaburun Saipaltı Balıkçı Barınakları’nda Sahil Güvenlik ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Belediye ekiplerinin denetiminde 1 Mayıs-31 Ekim tarihleri arasında yasak olmasına rağmen avlanan 75,682 Kg ahtapota el konuldu, iki kişiye toplam 3110 TL idari para cezası uygulandı.
 
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER