Ju Jutsu Ustasından Önemli Tüyolar

Kapkaç, saldırı ya da en yakınımızdan bile gelebilen şiddet. Özellikle de kadınların mağdur olduğu ve çoğu zaman ağır sonuçlara neden olan bu tarz durumlarla başa çıkmanın çok kolay olduğunu biliyor muydunuz? Eğer siz de kendinizi korumak istiyorsanız Ju Jutsu ustası Hasan Talaz'a bir kulak verin.

 

Şiddet tüm dünyada ve maalesef ülkemizde, en önemli sorunlardan biri. Aile içi şiddetten, kapkaça kadar birçok saldırıya, çok basit bir şekilde karşı koyabileceğinizi söylesek ne hissedersiniz? Üstelik bunun için çok kuvvetli olmanıza da gerek yok.
 
Bütün bunları uygulamak için, dövüş sanatları ustaHasan Talaz'a bir kula vermeniz yeterli. Hasan Talaz 43 yaşında ve birçok dövüş sanatı ile ilgilenmiş. Üniversitede dahi ders veren Hasan Hoca, aynı zamanda pek çok sosyal sorumluluk projesinin de gönüllüsü. Hasan Hocanın hayat hikayesi ise bir hayli ilginç. Uzun yıllar taksi şoförlüğü yapan Hasan Talaz, spora yeterince vakit ayıramadığı için şimdi taksi dolmuş duraklarında durak görevlisi olarak çalışıyor. Burada da özellikle şoförlerin maruz kaldığı darp durumlarına karşı arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışıyor. Hem dolmuş durağı hem ders hem dövüş sanatlarının yoramadığı Hasan Hoca'nın projeleri bununla da sınırlı değil. Cuma günü Karşıyaka'da belediyenin öncülüğünde başlayacak seminerlerle, kadınların kendilerini koruması için çalışmalarını sürdürüyor Hasan Talaz. Biz de Hasan Hoca'yı bulmuşken bir kaç numara öğrenmeye çalışıyoruz hemen. Karşıdaki saldırganı yenmek için çok güçlü olmaya gerek kalmadığını öğreniyoruz ve asıl gücün kontrol olduğunu kavrıyoruz hemen. Hasan Hoca'dan öğrendiğimiz bir uzakdoğu atasözü var. 'Suyun kayaları kesmesi süratinden değil, sürekliliğindendir.' Biz de bu felsefeyle, saldırganın gücünü kendisine karşı kullanıyoruz ve gerekmedikçe zarar vermeden, rakibi etkisiz hale getirmenin püf noktasını öğreniyoruz. Ülkemizde hemen her gün yaşanan şiddet olaylarını ve saldırıları düşündükçe, 7'den 70'e hemen herkesin bu spora biraz zaman ayırması gerektiği kanaatindeyiz...
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2012, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan TALAZ
Hasan TALAZ - 2 ay Önce

ŞİDDET VE SALDIRGANLIK KENDİNDEN ZAYIF BİRİNE HÜKMETME İLKELLİĞİDİR.

SIRADAKİ HABER