İZSU Filosuna 44 Araç Daha

Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile sınırlarına giren 9 yeni ilçede su arızalarına daha kısa sürede müdahale etmek için 44 adet tam donanımlı su arıza ve bakım aracı aldı. 6.6 milyon liralık yatırımla satın alınan araçların 22’si hizmet vermeye başladı. İZSU, bir buçuk yıl içinde ilçelere 42.2 milyon liralık yeni araç yatırımı yaptı.

İZSU son olarak, su arızalarının giderilmesi, yeni su bağlanması, branşman yenileme ve su kaçaklarının azaltılması çalışmalarını daha süratli yapabilmek için araç filosunu 44 adet su arıza ve bakım aracı ile takviye etti. 6 milyon 614 bin liralık yatırımla satın alınan araçlardan 4’ü merkezde, 40’sı ise Çeşme, Karaburun, Dikili, Bergama, Kiraz, Kınık, Beydağ, Tire ve Ödemiş’de hizmet verecek. Satın alınan araçlardan 22’i hizmet vermeye başlarken, 20’sinin yıl sonunda geleceği bildirildi. İZSU ayrıca, kent genelinde kazı işlerinde kullanılmak üzere 2.8 milyon liralık yatırımla 4’ü lastikli, 3’ü paletli olmak üzere 7 ekskavatör de satın aldı.
 
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, mevcut araçlara ilave alınan yeni su arıza araçları ile hizmet kalitesinin ve hızının daha da artacağını söyledi. Yetkililer, çevreye duyarlı ve gürültüsüz çalışan yeni araçlar sayesinde ekiplerin arıza yerine daha çabuk ulaştığını, işçi sağlığı ve güvenliği açısından da İZSU personeline uygun şartlarda çalışma olanaklarının sunulduğunu bildirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 09:05
YORUM EKLE

banner47