İZSİAD'dan Karşıyaka'ya Eğitim Ödülü

Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan “Karşıyaka’nın Filizleri Projesi”ne bir ödül de İZSİAD’dan geldi. Yüzlerce üniversiteli gence burs sağlanan uygulama, Kente Katkı Ödülleri kapsamında “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi. Ödül, törenle Başkan Akpınar’a takdim edildi.

İZSİAD'dan Karşıyaka'ya Eğitim Ödülü
Kente ve ülkeye katkı yapan isimleri takdir etmek ve bu yönde potansiyeli bulunan kişi ve kurumları cesaretlendirmek adına ‘Kente Katkı Ödülleri’ veren İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD), eğitimde fırsat eşitliği yaratma çabasıyla “Karşıyaka’nın Filizleri Projesi”ni hayata geçiren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı ödüllendirdi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen 11. Kente Katkı Ödülleri gecesinde, Başkan Akpınar’ın ödülünü İZSİAD Genel Sekreteri Cengiz Yavaş ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Taner Telcioğlu ile Hayati Ertuğrul takdim etti. 
 
DESTEK MESAJI
 
Siyasetten iş dünyasına kadar her kesimden önemli isimlerin buluştuğu ödül gecesinde, ‘Karşıyaka'nın Filizleri' projesi için hazırlanan tanıtım filmi de büyük beğeni topladı. Törende Başkan Akpınar’ın yanı sıra; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Altınordu Spor Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan ve Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a da ödül verildi.  
  
KARŞIYAKALILAR ADINA ALDI
 
Törendeki konuşmasında, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’nin Türkiye sınırlarını aşan örnek bir sosyal sorumluluk uygulaması haline geldiğini anlatan Başkan Akpınar, “Ödülü, projeye destek olan, sahip çıkan Karşıyakalı hemşerilerim adına alıyorum. Bu projeyle hedefimiz; maddi zorluklar içerisinde üniversite eğitimini tamamlamaya çalışan gençlerimizin farklı akımların etkisinde kalmadan okumalarını sağlamaktadır. Projenin sizlere ihtiyacı var, sizler de destek olun daha çok öğrenci okuma imkanı bulsun” dedi.  
Kentin sosyal ve kültürel gelişiminden sorumluluk duyduklarını belirten İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt da “Her alanda kalkınma ve gelişmeye yapılan her türlü katkının takdir edilmesi ve bu amaçla çalışanların da yüreklendirilmesi gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER