banner51

İZSİAD'a Önemli Ziyaret

Yunanistan Ankara Büyükelçisi ve İzmir Başkonsolosu, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’ni ziyaret ederek, önemli görüşmeler gerçekleştirdi. İşadamları ile bir araya gelen Büyükelçi, açık kapılar bulduğunu ifade etti.

 

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği, Yunanistan Ankara Büyükelçisi Kyriakos Loukakis ve İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris’i ağırladı. Ortak işbirliği ve yatırım konularının görüşüldüğü toplantıda, EXPO 2020 adaylığı da gündeme gelen bir diğer önemli başlık oldu.

Görüşmenin ardından Ben TV’ye özel açıklama yapan Büyükelçi Kyriakos, İzmir ziyaretinin temelinde, iki ülke başbakanının yaptığı açıklamaların olduğunu ifade etti.

İZSİAD’ın temsilcileri ile yaptığı görüşmelerin de çok verimli geçtiğini belirten Büyükelçi, açık kapılar bulduğunu ve gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu söyledi. Büyükelçi, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin de yardımlarıyla, her iki ülkenin de menfaatine yarayacak sonuçlar alacağına inandığını ve bu gayretlerin çok iyi sonuçlar getireceğini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER