'İzmirliye Layık Çalışma Yapılmalı'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ramazan Bayramı sebebiyle belediye bürokratlar ve personelle bayramlaştı.

'İzmirliye Layık Çalışma Yapılmalı'
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediye personeli ile bayramlaşma buluşmasında sert mesajlar verdi. Toplu sözleşmeler sırasında yaşanan, İZENERJİ ve İZELMAN'ın iş yavaşlatma ve iş bırakma eylemleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Kocaoğlu, amacın belediyedeki bürokrasinin belinin kırılarak iş yapamaz hale getirilmesi olduğunu söyledi. Kocaoğlu, “Ramazan rehavetinden çıktıktan sonra eksiklerimizi telafi ederek büyük hızla çalışmaya başlamamız gerekiyor.
 
 Hep ileriye bakmak, hep iyiyi, doğruyu, güzeli yaşamak için ve kentliye yaşatmak için çaba göstermek durumundayız. Bunun için seçilen arkadaşlar göreve geldi. Bürokrat arkadaşlarımız işçilerimiz bunun için çalışıyorlar ve karşılığında ücret alıyorlar. Bir toplu sözleşme süreci yaşadık. Bütün şirketlerimizde uyumlu bir şekilde toplu sözleşmelerimizi bitirdik. Problemle karşılaşmadık. İZELMAN ve İZENERJİ sendikamızın mevcut durumundan kaynaklanan Türkiye'nin konjonktüründen kaynaklanan sorunla karşılaştık. Bu sorunu da aştık” dedi.
 
İZMİRLİYE LAYIK ÇALIŞMA YAPILMALIDIR”
 
Toplu sözleşmede belediye şartlarının zorlanarak en yüksek zam oranının verildiğini belirten Başkan Kocaoğlu, “Herhangi bir problem yaşamayalım diye olanakları zorlayarak verebileceğimizin maksimumunu vermemize rağmen bir türlü sendikayla anlaşamadık. Toplu sözleşmelere katılanlarla ne verip ne aldığımızı ve nasıl özveriyle masaya oturduğumuzu biliyoruz.
 
 Bunu aslında işçi arkadaşlarımız da biliyor. Hala da problemleri kendi aralarında devam ediyor izlenimini alıyorum. Sendikanın iç sorunu bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren işçi arkadaşlarımızın İzmirli hemşerilerimize layık olan çalışmayı yapmalarıdır. İstediğimiz tek şey var o da mesailerini eksiksiz yapmaları. Bizim istediğimiz bu. Mesailerini hakkıyla yapmalarını istiyoruz. Bunun dışında bir talebimiz söz konusu olamaz” diye konuştu.
 
“HERKES HESABINI KİTABINI İYİ YAPSIN”
 
Bazı çalışanlarla sorunlarının devam ettiğini bu sorunlarında istenirse çözülebileceğini söyleyen Başkanı Kocaoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
 
“Biz inançlarımız, ilkelerimiz ve felsefemiz doğrultusunda sorunları çözmek için çalışıyoruz. Bir müddet daha çaba göstereceğiz. Ama bu olmuyorsa, herkes layık olduğu şekilde muameleye tabi tutulur diyeceğiz. Anladığı üslupla, anladığı dilden konuşularak çalıştırılır. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmirlinin işi aksamaz. Bunu da buradan herkesin bilmesini istiyorum. Disiplin mekanizmasının çalıştırılacağını, çalışmayan, üretmeyen arkadaşlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yolumuzu ayıracağımızı belirtiyorum.
 
 Hepimizin en yukardan en aşağıya kadar bütün kademelerdeki elemanlarımızın özverili şekilde çalışmalarını istiyorum. Ondan sonrasına da ben karışmıyorum. Her türlü yol ve yöntemi herkes için biliyorum. Uygulamaktan da hak eden hiçbir zaman geri durmayacağım. Bunun da herkes ve İzmir kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum. Hak edene hak ettiği uygulamalardan çekinmeyeceğiz. Herkes hesabını kitabını iyi yapsın. Çalışan kalacak, çalışmayan belediye fitne tohumları ekmek isteyen ise gidecek. Burada bulunan yönetici arkadaşların açık ve net şekilde herkese söylemesini istiyorum.”
 
 
“EYYAMCI YÖNETİCİ KALMAYACAK”
 
Bürokrasinin belinin kırılmak ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, üretemez, çalışamaz hale getirilmek istendiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, “Aramızda eyyamcı yönetici de kalmayacak. Bize eyyamcılık yapalım diye görev verilmedi. Sizlere de verilmedi. Herkes bu bayramda otursun, yapabilecek arkadaşlar devam etsin, yapamayacaklar yolunu ayırsın. Yapılmak istenen bir şey vardı. Bürokrasinin belini kırmak ve İzmir Büyükşehir Belediyesi üretemez çalışamaz hale getirmek. Bu aşamayı geçtik, hala sıkıntıları yaşayan arkadaşlarımız var. 
 
Hala kılı kırk yarıp hata yapmayayım diye, hata yapan, yahut iş üretemeyen arkadaşlarımız var. İş üretememek de bir hata. Bugüne kadar hiçbir elemanımızdan yasal olmayan hiçbir işi istemediğimiz gibi yine istemeyeceğiz. Biz bir lütufta da bulunmuyoruz. Evrensel ahlak kuralları ve mevzuat doğrultusunda işimizi yürüteceğiz. Belediyelerin bu şekilde üreteceğini 9 yıldır dünya aleme gösterdik. Ekip olarak uyum içinde çalışacağız ve üreteceğiz” dedi.
 
Başkan Aziz Kocaoğlu, konuşmasının ardından belediye bürokratları ve çalışanlarla bayramlaştı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2013, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER