İzmirliler Konak'tan Nöbete Destek Veriyor

İzmir Valisi Erol Ayyıldız da kısa bir konuşma yaparak, ''Yine nöbetteyiz. Bu nöbet kıyamete kadar devam edecek. Sizlerin valisi olarak, sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum. Allah sizin eksikliğinizi göstermesin. Sizler tarihe damga vurdunuz. Sizlere hizmet etmek bizim borcumuz'' dedi.

 
İzmir Valisi Erol Ayyıldız da kısa bir konuşma yaparak, “Yine nöbetteyiz. Bu nöbet kıyamete kadar devam edecek. Sizlerin valisi olarak, sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum. Allah sizin eksikliğinizi göstermesin. Sizler tarihe damga vurdunuz. Sizlere hizmet etmek bizim borcumuz" dedi.
 
AK PARTİLİ HOTAR: BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ
 
AK Parti İzmir Milletvekili Nükhet Hotar ise, “Benim güzel İzmirimin güzel insanları bu hain darbecilerden korkar mı? FETÖ’den korkar mı? Onun uzantısı, her meslek grubundaki insan görünümlü mahluklardan korkar mı? Onlara en kısa zamanda hadlerini bildirmek için hepimiz söz veriyor muyuz? Bu bizim şehitlerimize borcumuz. Bu bizim gencecik özel harekatçı polislerimize, sivil halkımıza borcumuz. Biz bu borçla ölmek istemiyoruz. İnşallah bu hainlere bir kez daha hesap soracağız, onların bu yaptıklarını burunlarından fitil fitil getireceğiz inşallah. Allah bir daha ülkemize böyle olaylar ilelebet yaşatmasın" diye konuştu.
 
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal da “Kendi iradesini, kendi karar verme hakkını, sandıkta seçtiği temsilcilerinin kendi temsiliyetini ve milli iradenin tecelligahı olan TBMM’de tecelli eden milli iradeyi korumak için meydanlara inen, direnen herkese selam olsun" dedi.
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel de birer konuşma yaparak birlik beraberlik mesajı verdi. 
 
Konuşmaların ardından alana kurulan LED ekranlardan İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi canlı olarak izlendi. AK Parti İzmir İl Başkanı Delican, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında konuşurken alanı doldudan İzmirliler’e "Kılıçdaroğlu’nu daha fazla alkışlayın. Bugün birlik beraberlik günü" dedi.
 
Konak Meydanı’nda kurulan ekranlarla canlı yayınlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir’de tekrar kalabalığa seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve orada ona eşlik eden herkese teşekkür ediyoruz. Ancak özellikle bu akşam burada sayın genel başkan yardımcımızla, sayın bir önceki dönem kültür ve turizm bakanımızla, değerli milletvekillerimizle, değerli valimizle, çok değerli katılımcılarla birlikte sizlerle birlikte olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi, bugün burada bir virgül koyduk. İnşallah Çarşamba günü bunu taçlandıracağız, ama nokta olmayacak, hainler bilsinler ki; İzmir 81 il ile birlikte tekrar meydanlara çıkması gerekiyorsa, tekrar sokaklara çıkması gerekiyorsa ,dünyaya bunun dersini verdi, evet tekrar çıkacaktır. Rabbim inşallah o anlamda bizi tekrar çıkarmak zorunda bırakmasın. Ama çıkmak zorunda kalırsak da 15 Temmuz’da dünyaya ders verdiniz ve dediniz ki biz irademize sahip çıkacağız bizi mecbur bırakmayın. İnşallah bizi mecbur bırakmazlar diyorum bütün arkadaşlarım adına sizlere saygılar sunuyoruz selamlar sunuyoruz. Allah’a emanet oluyoruz, iyi ki varsınız" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER