İzmirli Tanınmış Sanayici Vefat Etti

İzmir’in saygın iş adamlarından, Aydın Trafo A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Göztepe Spor Kulübü Eski Yönetim Kurulu Üyesi Özden Tüjümet yaşamını yitirdi.

İzmirli Tanınmış Sanayici Vefat Etti

Türk sanayinin mihenk taşlarından olan, 1960 yılında kaynak makinası imalatına başlayan ve çanta kaynak makinası ile ilklere imza atan Aydın Trafo’nun ikinci kuşak temsilcilerinden Özden Tüjümet bir süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düştü. Çocukluğundan itibaren atölye tozu yutan ve babası Veli Tüjümet’in yarattığı eseri Kardeşi Özen Tüjümet ile birlikte uluslararası bir marka haline getiren Özden Tüjümet, iş yaşamının yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşunda da çalışmalarda bulundu.
 
1990-2003 yılları arasında Göztepe Spor Kulübü’nde önemli görevlerde bulunan Tüjümet’in vefatı, İzmir iş dünyasını ve spor camiasını yasa boğdu. Göztepe’ye unutulmaz hizmetler veren Tüjümet için bugün saat 11:30’da kulüp binası önünde bir tören düzenlenecek. Özden Tüjümet’in cenazesi bugün (10 Mart Cumartesi) Hamidiye Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Çeşme Çakabey Kabristanı’na defnedilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER