banner51

'İzmirli Olmak Çok Zordur'

İzmir ve ülke gündemine yönelik açıklamalar yapan MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ı başbakan olmasından dolayı tebrik etti. Karataş, "İnşallah insanımıza ve İzmir’e hayırlı olur. Bu vesile ile kendisini tebrik ederim. Fakat İzmirli olmak çok zordur" dedi.

'İzmirli Olmak Çok Zordur'
MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, parti içi muhalefetten, İzmir Valisi Mustafa Toprak’a, Başbakan Binali Yıldırım’dan şehir gündemine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Binali Yıldırım’ın başbakan olmasına değinen Karataş, "Şehrimiz açısından değerlendirildiğinde Sayın Binali Yıldırım’ın Başbakanlığı hayırla değerlendirilecek bir konudur. İnşallah insanımıza ve İzmir’e hayırlı olur. Bu vesile ile kendisini tebrik ederim. Fakat İzmirli olmak çok zordur. Milli değerlerimizle, Cumhuriyetin kazanımlarıyla, demokrasiye aşık ve İstiklal ruhuyla barışık olmak lazım. Sayın Yıldırım’ın bu değerlere sahip çıkarak başbakanlık yapmasını bekliyoruz" dedi.
 
Parti içindeki durumu da değerlendiren Karataş, "MHP her şeyden önce büyük bir dayanışmanın, birliğin, inancın ve ülkünün partisidir. Mensuplarının arasına hiçbir şekilde ayrılık giremez, girmemelidir. Genel Merkezimiz ve Genel Başkanımız 10 Temmuz’da çifte kurultay kararını vermiştir. Birlik ve bütünlüğümüz için bu çok güzel bir karardır. Tüzük kurultayı için 19 Haziran uygun bir tarih değildir. Ramazan ayı, mevsimin sıcaklığı ve bir otel salonun olduğu düşünüldüğünde, insanımıza büyük sıkıntı verecektir. En uygun tarih bayramdan sonraya denk gelen 10 Temmuz tarihidir. Arkadaşlarımız birlik ve bütünlüğümüz için bunu iyi değerlendireceklerdir kanaatini taşıyorum" diye konuştu.
 
İzmir Valisi Mustafa Toprak’ın Malatya Valiliği’ne atanmasını da değerlendiren Karataş,"Sayın valimiz görevini yapmak için çalıştı. İzmir’e göreve geldiğinde ilk yaptığı açıklama ’kentsel dönüşüm’ ile ilgiliydi. Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Bizim yeni gelen valimizden de beklentimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin valisi olmasıdır" dedi.
 
BAHÇELİ İZMİR’E GELECEK
 
MHP İl Başkanı Necat Karataş, ramazan ayında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İzmir’e geleceğini söyledi. Karataş, "Ramazan ayında genel başkanımızı bir iftar programımızda ağırlayacağız. Bu bizim için çok önemli ve güzel bir program olacak. Liderimizin geliş tarihi önümüzdeki günlerde tespit edip açıklayacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER