banner51

İzmirli Hande Başarıya Doymuyor

Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'ni birincilikte bitiren İzmirli Hande GİZEM, bu başarısını yüksek öğretim alanında önemli bir başarı sayılan ve binlerce öğrencinin elde edebilmek için ter döktüğü TÜBİTAK bursunu kazanarak perçinledi.

İzmirli Hande Başarıya Doymuyor
Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden birincilikle mezun olan Hande Gizem Yaman (24) kariyer hedefine hızla ulaşıyor. Mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yapma hakkı kazanan Yaman, Türkiye’de çok az kişinin kazandığı TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’ndan da burs alma hakkı elde etti. 
 
Rakiplerinizi iyi bilin 
 
2007 yılında lisans eğitimine başlayan ve bölümünü birincilikle bitiren İzmirli Hande Gizem Yaman öğrencilik hayatı boyunca hem pek çok projede hem de öğrenci kulüplerinde aktif görev aldı. Akademik ve iş hayatında yeterli olabilecek teorik ve pratik bilgilerin üniversitede elde edilmesi gerektiğini belirten Yaman, “Üniversite tercihi yapacak kişiler meslekteki rakiplerinin gerçekten güçlü ve donanımlı olduklarının farkına varıp buna göre bir tercihte bulunmalılar. Üniversite yalnızca mezun olunmak için değil mezuniyet sonrası başarılı bir hayatı yaşamak için okunmalıdır. Yaşar Üniversitesi'nin öğrencilerini destekleyen ve motive eden ortamı nedeniyle başarımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Hedefi işletme yönetimi 
 
Geçtiğimiz yıl 342 kişinin almaya hak kazandığı TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı bursunu çok ciddi bir çalışmanın sonucunda elde ettiğini belirten başarılı öğrenci hedefinin dünyanın saygın bir üniversitesinde işletme yönetimi alanında yüksek lisans yapmak olduğunu söyledi. 
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2013, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER