İzmirli Genç Tasarımcılar İstanbul'da Görücüye Çıkacak

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (DEÜ GSF), Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) arasında imzalanan protokolle, öğrenciler, 4 - 6 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan IFEXPO - İstanbul İç Giyim, Çorap Fuarı’nda tasarımlarını sergileme fırsatı bulacak.

İzmirli Genç Tasarımcılar İstanbul'da Görücüye Çıkacak
 
DEÜ GSF’de gerçekleştirilen protokol imza törenine Dekan Prof. Halil Yoleri, Tekstil Tasarım Anasanat Dalı Başkanı Prof. Nesrin Önlü, Yrd. Doç. Nevbahar Göksel ile MHGF Başkan Yardımcısı ve EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden katıldı. Öğrencilerin kendilerini motive edecek ve çalışmalarını gösterme imkanı tanıyacak olan protokolün imza töreni sonrasında açıklama yapan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, moda tasarım öğrencilerinin geçtiğimiz yıl 76 ülkeden gelen sektör temsilcilerinin yer aldığı IFEXPO’da defile yaparak kendilerini gösterme fırsatı bulduğunu belirterek projeden oldukça memnun kaldıklarını ve öğrencilerin bu yıl da fuarda yerlerini alacaklarını söyledi.
 
İmzalanan protokolle öğrencilerin çizimlerinin bünyelerindeki firmalar tarafından ürün haline getirilmesini sağlayacaklarını anlatan Özden, “Buradan bizlere destek olan sanayicilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tasarımcı adaylarımıza yapacağımız her desteğe bizlerin yarınlarını garanti altına alacak yatırım olarak görüyoruz. Geçtiğimiz aylarda DEÜ GSF öğrencilerine derneğimiz organizasyonuyla firmalarımıza teknik bir gezi yapmıştık. Ziyaretimiz ardından çalışmaya başlayan öğrencilerin çizimlerinde çok yaratıcı tasarımlar ortaya çıktı. Çizimler elenerek seçilenler parçalar üretilecek. Gerçekleştirilecek defilede iç giyim, gecelik, pijama, ev giyimi tasarımları yer alacak. Bu fuar organizasyonu ile öğrencilere verdiğimiz destekleri taçlandıracağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER