İzmirli Gazi'ye Şok!

Hakkari Çukurca'da çatışmada yaralanarak sol bacağını kaybeden İzmirli gazi Bülent Kocaoğlan'ın protez bacağına haciz geldi.

İzmirli Bülent Kocaoğlan, Hakkari Çukurca'da 1996 yılındaki terör saldırısında 16 silah arkadaşını şehit verdi, kendisi de sol bacağını kaybetti. Mucize eseri hayatta kalan Kocaoğlan geçen süreçte bacağına protez taktırdı, ayağa kalktı.
 
YENİ PROTEZİNİN SEVİNCİ KISA SÜRDÜ
 
Geçen sürede protez eskidi, tıp gelişti ve modern protezler yapıldı. Kocaoğlan yasanın verdiği haktan yararlanıp yeni protez yaptırdı. 135 bin liralık faturayı ödemek için bankadan 50 bin lira kredi çekti, kalanını da SGK ödeme yapınca vermek üzere anlaştı. Yeni proteziyle adeta bir bacağının olmadığını unutan Kocaoğlan'ın sevinci SGK, evrak incelemesi gerekçesiyle ödemeyi yapmayınca yarıda kaldı. Banka kredisini bu nedenle ödeyemeyen, hacizle karşılaşan Bülent Kocaoğlan başvurmadığı kurum kalmamasına rağmen sonuç alamadı. Kendisine ve çocuklarına haksızlık yapıldığını söyleyen Kocaoğlan'ın, son çaresi ise, kamuoyuna kendisini duyurmak için yaşadıklarını anlatıp yüklediği sosyal medya oldu.
 
"DEVLET, VERDİĞİ HAKKI YERİNE GETİRMEDİ"
 
Kocaoğlan, "Devlet verdiği hakkı yerine getirmedi. Benim aile huzurum kalmadı. Böyle olacağını bilseydim sekerek yürürdüm ama protez taktırmazdım" dedi. SGK yetkilileri protezlerde belirli rakamı aşan faturaların genel merkezde müfettişler tarafından incelenip onaylandıktan sonra ödeme yapıldığını, dosya yığılması yüzünden gecikmeler yaşandığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER