İzmirli Dilan, Avrupa Üçüncüsü Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin judodaki yükselen yıldızı Dilan Doğan, bu yıl katıldığı beşinci uluslararası turnuvadan da İzmir’e madalyayla dönmeyi başardı. Genç sporcu son olarak Finlandiya’daki Avrupa Ümitler Şampiyonası’nda üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

İzmirli Dilan, Avrupa Üçüncüsü Oldu
İzmir Büyükşehir Belediyespor’un milli judocusu Dilan Doğan, bu yıl katıldığı 5 büyük uluslararası turnuvada da kürsüye çıkmayı başardı. Genç sporcu 2 altın, 3 bronz madalya kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Son olarak Finlandiya’daki Avrupa Ümitler Şampiyonası’nda 40 kilogramda 15 sporcu ile madalya mücadelesi verdi. Doğan, şampiyonada ilk turda İspanyol Pina Laura Torregrosa’yı, ikinci turda ise dünya sıralamasında ikinci olan Romen Lidia Marin’i mağlup etti. Üçüncü turda Fransız Charlene Quilghini’ye yenilen milli sporcumuz, grup ikincisi olarak çıktığı bronz madalya mücadelesinde Macaristan’dan Timea Kardos’u yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türk sporuna kazandırdığı son Dilan, bu yılın ilk madalyasını mart ayında Antalya’da yapılan Nazım Canca Ümitler Avrupa Kupası’nda kazandı. Dilan Doğan, 40 kilogramda rakiplerini safdışı bırakarak altın madalyaya ulaştı. Genç judocu için Mayıs ayı ise oldukça hareketli geçti. 16 Mayıs ile 29 Mayıs tarihleri arasındaki 14 günlük sürede 3 uluslararası turnuvaya katıldı. Milli judocu, 16-17 Mayıs’ta Çek Cumhuriyeti’nde yapılan Ümitler Avrupa Kupası’nda ve 21-22 Mayıs tarihlerinde Polonya’da düzenlenen Ümitler Avrupa Kupası’nda üçüncü olarak bronz madalya aldı. İzmirli sporcu, son olarak 28-29 Mayıs tarihlerinde Sırbistan’da organize edilen Ümitler Balkan Şampiyonası’nda ise altın madalyayı boynuna taktı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyespor Judo Başantrenörü Mesut Kapan, Dilan Doğan’ın kısa sürede katıldığı tüm turnuvalardan madalya ile dönmesinin küçüksenmeyecek bir başarı olduğunu söyleyerek, "Bu başarılarımızı, bize her türlü imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu ve kulüp yönetimimize borçluyuz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER