İzmirli 5 Kadına Anlamlı Ödül

Kültürpark Tenis Kulübü tarafından Dünya Kadınlar Günü nedeniyle "İzmir'den Topluma Uzanan 5 Kadın Eli" ödül töreni gerçekleştirildi.

İzmirli 5 Kadına Anlamlı Ödül
 
Kültürpark Tenis Kulübü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle "İzmir'den Topluma Uzanan 5 Kadın Eli" ödül töreni gerçekleştirildi. Bu yıl dördüncü kez verilen ödüllerin sahipleri Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Başkanı Tülay Yazgan, İnci Holding Yönetim kurulu Üyesi Şerife İnci Eren, Türk Kadınlar Konseyi Kurucu Üyesi Canan Ünlü, KADER Kurucu Üyesi Fatoş Dayıoğlu ve Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Berrak Taranç oldular.
 
Törene katılarak Şerife İnci Eren'in ödülünü takdim eden ve konuşmasında Atatürk'ün geleceğe dair umutlarını Türk gençliğine ve Türk kadınlarına bağladığını vurgulayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, "Kadınların başarısı gelecek için umudumuzdur. Atatürk de bunu görmüş ve ortaya koymuş. Türk kadınına sahip çıkmış. Biz de O'nun yolundan yürümeyi daime sürdüreceğiz" dedi. Tartan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü de kadına karşı şiddetin sona ermesi dileğiyle kutladı. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER